2021-08-29

Zakończyliśmy malowanie ścian w kościele. Pozostało jeszcze kilka drobnych korekt. Dziękuję Marcinowi Stankiewiczowi za bieżącą kontrolę prac. Dziękuję Magdalenie Sobańskiej i Joannie Junger za pomoc w prowadzeniu w tym czasie obozu sportowego dla młodzieży w Tatrach.

* * *

W sobotę 4 września przeżywamy doroczne wspomnienie liturgiczne św. Rozalii. Przy tej okazji składamy życzenia solenizantce oraz małżonkom obchodzącym w tym dniu rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Wszystkie dzieci i młodzież zapraszam na Mszę św. o godz. 10.00, po której udamy się w tradycyjnej procesji różańcowej do kapliczki św. Rozalii.

Po zakończeniu procesji dzieci i młodzież pragnącą uczestniczyć w tym roku w zajęciach sportowych zapraszam wraz z rodzicami na pierwsze rozgrywki rozpoczynające nowy rok pracy.

* * *

N - 29.VIII -   8.00 - +Eugeniusz Krzysztoń (27r)

                     10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

                                 chrzest  Nikodema Wernerowskiego

Pn - 30.VIII - 18.00 - +Ludwika +Józef Bętkowscy +Aleksander Babik

Wt- 31.VIII -   8.00 - +Stanisław Rutkowski

Śr     - 1.IX - 18.00 - +Janina +Ryszard +Mateusz Kostrzewscy

Cz   - 2.IX  - 18.00 - +Stanisław Rutkowski (int. z pogrzebu)

Pt    - 3.IX - od 8.00 - odwiedziny chorych

                   od 17.00 - spowiedź św. dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego

                   18.00 - +Rozalia Ługiewicz

Sb   - 4.IX -   9.00 - nabożeństwo pierwszo-sobotnie

                   10.00 - int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

                              procesja do kapliczki św. Rozalii

N   - 5.IX -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   od 9.00  do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                   10.30 - +Jan Tyburczy (8r) (transmisja on-line)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….