2021-11-14

Przypominam, że przy cmentarzu do białych pojemników wrzucamy wyłącznie szkło, np. szklane lampiony. Do żółtych tzw. odpady suche, czyli np. plastikowe puste wkłady do zniczy.

* * *

W czwartek 18 listopada wspominamy w liturgii bł. Karolinę Kózkównę – szczególną patronkę polskiej młodzieży wychowanej na wsi. Dlatego w przyszłą niedzielę w ramach katechezy przed bierzmowaniem obejrzymy film poświęcony bł. Karolinie Kózkównie.

* * *

W bieżącym tygodniu zapraszam na spotkania synodalne na godz. 19.00 do parafialnej świetlicy:

- w poniedziałek 16 listopada zapraszam radnych gminnych, sołtysów i członków rad sołeckich oraz członków Parafialnej Rady Gospodarczej;

- we wtorek 17 listopada zapraszam osoby zaangażowane w Żywym Różańcu i Bractwie Przemienienia Pańskiego;

- w środę 18 listopada zapraszam młodzież po bierzmowaniu, ministrantów wraz z rodzicami oraz członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej;

- w czwartek 19 listopada zapraszam młodzież zaangażowaną w SL-SALOS Przeczno wraz z rodzicami oraz rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii i tych, które przyjęły I Komunię w maju br.

Powyższe zaproszenia są orientacyjne. Jeśli komuś nie pasuje dany termin to może przyjść innego dnia. Zapraszam także pozostałych parafian pragnących spotkać się w ramach parafialnego etapu Synodu w dowolnie wybranym jednym z powyższych terminów. Istnieje również możliwość zabrania głosu porzez internet przesyłając swoje przemyślenia na adres parafii. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.przeczno.pl.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 9 solenizantów noszące imię Małgorzata, Gertruda, Elżbieta, Eliza i Karolina. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

16 listopada    św. Małgorzata, królowa Szkocji, +1093, św. Gertruda Wielka, dziewica, +1302

17 listopada    św. Elżbieta Węgierska, księżna, +1231

18 listopada    bł. Karolina Kózkówna, dziewica, męczennica, +1914, patronka młodzieży

* * *

N  - 14.XI -   8.00 - +Halina Walicka

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

Pn - 15.XI - 18.00 - +Jerzy Ziółkowski (1r)

Wt - 16.XI -  8.00 - +Krystyna +Jan Dembek +Wiktor Skrzypnik

Śr - 17.XI - 18.00 - +Henryk Rzepka

Cz -18.XI -   8.00 -

Pt - 19.XI - 18.00 - +Helena +Walenty +Bożena Kowalscy

N  - 21.XI -  uroczystość Chrystusa Króla

                     8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Tadeusz +Jan Kardas (transmisja on-line)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….