2021-11-21

Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Libanie (350zł)

* * *

Dziękuję dwunastce  parafian, którzy wzięli udział w pierwszych spotkaniach synodalnych.

* * *

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam dziś w ramach katechezy do obejrzenia filmu poświęconego bł. Karolinie Kózkównie.

* * *

Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 na plebanii.

* * *

Od poniedziałku do środy będę uczestniczył w swoich kapłańskich rekolekcjach. W sprawach pilnych proszę się zgłaszać o pomoc do ks. Dziekana Rajmunda Ponczka w Bierzgłwie.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 7 solenizantów noszące imię Katarzyna i Konrad. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

25 listopada  św. Katarzyna, dziewica, męczennica, ok. +310

26 listopada  św. Konrad bp Konstancji +976

* * *

N  - 21.XI -  uroczystość Chrystusa Króla

                     8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Tadeusz +Jan Kardas (transmisja on-line)

Cz - 25.XI - 12.00 - Msza św. pogrzebowa śp.Leszka Mądrzejewskiego

Pt - 26.XI - 18.00 - Stanisław +Stanisława Gierat

Sb - 27.XI -  8.00 - +Jan Obermueller (2r)

N  - 28.XI - I Niedziela Adwentu

                    8.00 - +Mieczysław Dębek (4r)

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

* * *

Dziękując mieszkańcom Wymysłowa za przygotowywanie kościoła na kolejne niedziele od bieżącego  tygodnia proszę o pomoc mieszkańców Przeczna

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….