2022-01-09

Bóg zapłać za otwarte domy dla wizyty kolędowej. W Wymysłowie przyjęło kapłana do swoich domów około 80% mieszkańców. W Korei przyjęło mnie również 80% mieszkańców, a w drugiej części Dębin tylko 30%. Z kolei w Przecznie zaprosiło kapłana już ponad 55% mieszkańców.

Natomiast rodziny, które pragną przeżyć spotkanie kolędowe w kościele, podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszam na Mszę św. w środę na godz. 18.00. Po Mszy św. porozmawiamy o aktualnych sprawach duszpasterskich. Będzie również możliwość złożenia dorocznej ofiary na ogrzewanie kościoła w podpisanej kopercie.

Przy tej okazji dziękuję za przygotowanie prawie we wszystkich odcinkach kolędowych tradycyjnego obiadu przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej i kolacji na jej zakończenie.

W przyszłą niedzielę podziękuję specjalnie dzieciom, które przez cały rok brały udział w naszym parafialnym konkursie aktywności liturgicznej.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 2 solenizantów noszące imię: Arkadiusz. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

12 stycznia     św. Arkadiusz, męczennik, +ok. 304

* * *

N -  9.I  -    8.00 - +Jerzy Muszytowski (2r) z rodzin Muszytowskich i Finców

                 10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

kolęda od godz. 13.00: Przeczno - ul. św. Rozalii 1 i 3

Pn - 10.I -   8.00 - +ks. Miłosz Wardziński

kolęda od godz. 13.00: Przeczno - ul. św. Jana, św. Rozalii 6, Unisławska, Jagodowa i Sienkiewicza

Wt - 11.I -   8.00 - o zdrowie dla Edyty

Śr  - 12.I - 18.00 - o błog. Boże dla Witolda Przybyszewskiego

Cz - 13.I -   8.00 - o zdrowie dla Ani

Pt  - 14.I - 18.00 - +Maria Kaniecka +Wanda Fojutowska

Sb - 15.I -   8.00 - o zdrowie dla Elżbiety

N  - 16.I -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                10.30 - +Stanisław +Stanisława Gierat [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….