2022-02-13

Gratulujemy naszym zawodnikom biorącym udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Futslu, które odbyły się przed tygodniem w Ełku. Szczegółowe sprawozdanie jest zamieszczona na stronie internetowej naszej parafi. Od kilku lat nasze drużyny znajdują się w ścisłej czołówce wśród około 60 działających w Polsce klubów salezjańskich.

Jednocześnie przypominam, że od początku lutego wznowiliśmy treningi  w sekcji pływackiej na basenie w Chełmży w każdy czwartek od godz. 18.00 do 20.00.

W przyszłą niedzielę członkowie naszego Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej będą przeżywać swoje święto patronalne ku czci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego podczas Mszy św. o godz. 12.00, której przewodniczyć będzie ks. bp Józef Szamocki z udziałem zawodników z sąsiednich klubów sportowych z Torunia i Bydgoszczy. Po Eucharystii ks. Biskup poświęci nowy krzyż, który stanie przy wejściu na teren boiska, poświęcony modlitwie o ustanie pandemii. Następnie odbędzie się turniej piłkarski w sali w Brąchnowie.

* * *

Gościmy dziś w naszej parafii przedstawicieli Ruchu Czystych Serc. Zapraszam młodzież aby pozostała na półgodzinnym spotkaniu w kościele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30.

Natomiast w sobotę młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam do udziału w dniu skupienia od godz. 10.00 do 14.00

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 3 solenizantów noszących imiona: Danuta i Szymon. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

18 lutego   św. Szymon, męczennik, ok. +107

* * *

N  - 13.II -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                  10.30 - +Gertruda +Zygmunt +Jerzy Muszytowscy [Kazanie on-line]

Pn - 14.II - 18.00 - o błog. Boże dla Krystyny i Tadeusza

Wt - 15.II - 18.00 - o zdrowie dla Adama

Śr  - 16.II - 18.00 - +Stanisław +Franciszek Dąbrowscy

Cz - 17.II -   7.30 - o szczęśliwą operację dla Wiesława

Pt  - 18.II - 18.00 - +Zofia +Adam Mazurek +Maria +Józef Hejnowicz

Sb - 19.II -  10.00 - Dzień skupienia młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

N  - 20.II -  8.00 - +Zbigniew Iwanicki (13r)

                 10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

                 12.00 - święto patronalnego SL-SALOS Przeczno [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….