2022-03-13

Dzisiejsza niedziela w Kościele w Polsce jest przeżywana jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Towarzyszy jej ogólnopolska zbiórka do puszek z przeznaczeniem na wsparcie działalności ewangelizacyjnej, charytatywnej i oświatowej prowadzonych przez 1800 misjonarzy z naszego kraju. W naszej parafii zbiórkę przeprowadzimy w przyszłą niedzielę.

* * *

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na katechezy w niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 oraz w piątki na drogę krzyżową.

Katecheza przed I Komunią św. w piątki po Mszy św.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 18 solenizantów noszących imiona: Ewa, Patryk, Zbigniew i Józef. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

14 marca       św. Ewa z Liege, rekluza, ok.+1264

17 marca       św. Patryk, biskup, +461

19 marca       św. Józef, oblubieniec NMP

* * *

N  - 13.III - II Niedziela Wielkiego Postu

                     8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - o błog. Boże dla ks. Rafała Kanieckiego [Kazanie on-line]

Pn - 14.III - 18.00 - +Halina Walicka

Wt - 15III -   8.00 - +Klara +Mieczysław +Kazimierz Janiszewscy

Śr  - 16.III - 18.00 - +Józef +Kazimiera +z rodzin Mądrzejewskich i Grabowskich

Cz - 17.III -   7.30 - +Maria Czyba

Pt   - 18.III - 18.00 - +Jan (7r) +z rodzin Smyk i Zasackich

Sb  - 19.III - uroczystość św. Józefa

                     9.00 - +Halina Rudomino (1r)

N   - 20.III - III Niedziela Wielkiego Postu

                     8.00 - +Józef +Władysława Amtmańscy

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….