2022-04-18

Bóg zapłać za powrót do normalności w naszym uczestnictwie w liturgii Wielkiego Tygodnia po czasie ograniczeń związanych z pandemią. Za przygotowanie kościoła na święta dziękuję rodzinom Pawła Rzepki, Jarosława Wicińskiego, Jarosława Surowca, Bartosza Ząbka i Piotra Gierata. Dziękuję naszej nowej zakrystiance p. Elżbiecie Becker oraz całej służbie liturgicznej. Dziękuję za prowadzenie procesji Bractwu Przemieniania Pańskiego oraz Ochotniczym Strażom Pożarnym z Przeczna i Dębin. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy podjęli się obowiązku dyżuru podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od Wielkiego Czwartku do Wigilii Paschalnej. Dziękuję dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. oraz ich rodzicom za czyny udział szczególnie w liturgii Wigilii Paschalnej.

* * *

Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. proszę o pozostanie po Mszy św. w kościele, aby omówić terminy najbliższych katechez. Katecheza przed bierzmowaniem w najbliższą niedzielę o godz. 11.30.

* * *

Przypominam o wartości systematycznej lektury prasy katolickiej: miesięcznika ”Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, kwartalnika „Miłujcie się” dla młodzieży, miesięcznika „Różaniec” dla członków Żywego Różańca i tygodnika „Niedziela” dla dorosłych. Jest również nowy majowy numer naszego miesięcznika parafialnego.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 12 solenizantów noszących imię Agnieszka, Czesława, Konrad, Wojciech, Jerzy i Grzegorz. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swojej patronów, których wspominamy w liturgii:

20 kwietnia   św. Agnieszka z Montepulciano, zakonnica, +1317  

21 kwietnia   św. Konrad z Parzham, zakonnik, +1894          

23 kwietnia   św. Wojciech, biskup, męczennik, ok. +997     

24 kwietnia   św. Jerzy, żołnierz, męczennik, ok. +303, św. Grzegorz z Grenady, kapłan, +IV wiek

* * *

Pn - 18.IV - Poniedziałek Wielkanocny

                       8.00 - o błog. Boże dla rodziny Zielińskich

                     10.30 - +z rodzin Gałków i Pęcków [Kazanie on-line]

Wt  - 19.IV -   8.00 - +Olga +Bernard Kołpaccy

Śr   - 20.IV - 18.00 - +Marianna +Bronisław +Jan Kwiatkowscy

Cz   -21.IV -   7.30 - +ks. Zdzisław Szymański

Pt   - 22.IV - 18.00 - +Leszek Mądrzejewski

Sb  - 23.IV -   8.00 - w int. rodziny Piotra

N   - 24.IV - Niedziela Miłosierdzia

                      8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Anna Barańska (9r) [Kazanie on-line]

 * * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….