2022-07-03

Dziękujemy naszym strażakom za ich służbę. Szczególną okazją było wczorajsze świętowanie 25-lecia OSP Przeczno. Dziękujemy również za szybką pomoc w usuwaniu szkód ostatniej burzy.

* * *

Szkody wyrządzane w piątek na naszym cmentarzu przypominają nam o możliwości indywidualnego ubezpieczenia nagrobka. Informacja o ofercie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, w którym ubezpieczone są obiekty sakralne naszej diecezji, jest wywieszona w kruchcie. Można oczywiście skorzystać z oferty innego ubezpieczyciela.

* * *

Czas wakacji to czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Pamiętajmy, że z Panem Jezusem ten czas będzie przeżyty zawsze owocniej zarówno dla ducha, jak i dla ciała. Przeżycie Mszy św. niedzielnej w innym zakątku Polski, czy poza jej granicami, wnosi dodatkowe ubogacenie pobożnością lokalnej społeczności. Mając dostęp do internetu możemy wykorzystać go do szybkiego zorientowania się w godzinach sprawowania Mszy św. w każdym zakątku świata.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 4 solenizantki noszące imiona: Malwina, Dominika, Kasandra i Wiktoria. Solenizantkom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronek zarówno od chrztu, jak i od bierzmowania. W liturgii wspominamy jedną z nich:

10 lipca         św. Wiktoria, męczennica, +253

* * *

N  -  3.VII -  8.00 - +z rodzin Walczaków, Mrzygłód i Hebda

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

Pn  - 4.VII -   8.00 - o błog. Boże dla rodzin Stefańskich i Majewskich

Wt  - 5.VII -  8.00 - +Jerzy Kwiatkowski

Śr   - 6.VII - 18.00 - o zdrowie dla Jana Jarząbkowskiego

Cz -  7.VII -   8.00 - o błog. Boże dla rodziny Piotra

Pt  -  8.VII - 18.00 - +Kazimierz Jeliński (int. z pogrzebu)

Sb -  9.VII -   8.00 - o zdrowie dla Dariusza

N - 10.VII    8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                  10.30 - +Jadwiga Brauza +Władysław +Stanisława +Henryk Beczek [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….