2022-07-31

W środę 3 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów idących z Helu na Jasną Górę. Dziękuję za posiłek, którym jak co roku będziemy około godz. 9.00 podejmować pielgrzymów.

* * *

Spowiedź św. przed odpustem Przemienienia Pańskiego w piątek od godz. 17.00 oraz z udziałem zaproszonych spowiedników z dekanatu w sobotę od godz. 10.00. Suma odpustowa tradycyjnie zostanie odprawiona w niedzielę 7 sierpnia o godz. 12.00.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 3 solenizantki noszących imiona: Lidia i Klaudia. Solenizantkom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronek, które wspominamy w liturgii:

3 sierpnia      św. Lidia, uczennica św. Pawła,

7 sierpnia      św. Klaudia Rzymska, + I w.

* * *

N    - 31.VII -  8.00 - +Stefan Bętkowski (11r)

                      10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

Pn  -  1.VIII - 18.00 - +Anna +Tadeusz Tur

Wt -  2.VIII -   8.00 - o zdrowie

Śr  -  3.VIII -  18.00 - +Józef Obermueller (28r)

Cz  -  4.VIII -  8.00 - +Józef +Jan Zielińscy +Irena +Feliks Treider

Pt   -  5.VIII - od 8.00 - odwiedziny chorych

                     od 17.00 - spowiedź św.

                     18.00 - +Aleksander (2r) +Kazimiera +Teodor Babik

Sb  -   6.VIII - od 10.00 spowiedź św.

                     10.30 – int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

                                nabożeństwo pierwszosobotnie

N    - 7.VII - odpust bracki Przemienienia Pańskiego

                      8.00 - +Eugeniusz Krzysztoń

                 od 9.00 do 12.00 - adoracja Najśw. Sakramentu

                    12.00 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….