2022-09-11

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszam, aby pozostała w kościele po Mszy św. o godz. 10.30. Katecheza przed I Komunią św. w piątek o godz. 17.00.

* * *

W tym tygodniu przeżywać będziemy nasz odpust parafialny Podwyższenia Krzyża Świętego oraz związaną z nim Adorację Wieczystą od Mszy św. we wtorek o godz. 18.00 przez całą dobę do Mszy św. w środę 14 września o godz. 18.00. Proszę o wpisywanie się na wybraną przez siebie godzinę adoracji. Jednocześnie Rada Konferencji Episkopatów Europy wystąpiła z inicjatywą Dnia Modlitw za Ukrainę, który będzie miał miejsce również 14 września. Jego celem jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. W ten sposób opatrznościowo w naszej parafii połączyły się trzy wydarzenia: główny odpust parafialny, dzień Wieczystej Adoracji oraz Dzień Modlitwy za Ukrainę. Oby nikogo z parafian nie zabrakło w tym dniu choćby na krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu po pracy czy po zajęciach w szkole.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 6 solenizantów noszących imiona: Edyta, Kamila, Robert i Stanisław. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

16 września  św. Kamila z Tuluzy, +418, św. Edyta, księżniczka z Wilton, dziewica, +985

17 września  św. Robert Bellarmin, jezuita, dr Kościoła, +1621

18 września  św. Stanisław Kostka, patron młodzieży, +1568

* * *

N  - 11.IX -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Kazimierz Maciejewski (10r) [Kazanie on-line]

         odpust Podwyższenia Krzyża Świętego w Siemoniu o 12.00 i w Górsku o 12.30

Pn - 12.IX - 18.00 - +Genowefa Obermueller (9r)

Wt - 13.IX - 18.00 - +Stanisława +Tadeusz Miazga +Alicja Sadowska

                     od 18.00 - Adoracja Wieczysta przez całą dobę

Śr - 14.IX -  Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego

                   18.00 - +Jan Barnat, l.75; +Marian Godlewski, l. 75; +Adam Januszewski, l. 57; +Agnieszka Januszewska, l. 91;

                                   +Leszek Mądrzejewski, l. 69; +Waldemar Kardas, l. 51; +Ferdynand Sowa, l. 60;

                                   +Jerzy Kwiatkowski, l. 74; +Kazimiera Jelińska, l. 80

Cz - 15.IX -   8.00 - +Jerzy Kwiatkowski

Pt  - 16.IX - 18.00 - +Monika +Jan +Ryszard +Jerzy +Barbara Cybulscy

Sb - 17.IX - 17.00 - dożynki parafialne

N  - 18.IX -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Gabriela +Mieczysław Zakrzewscy [Kazanie on-line]

* * *

Za porządki w kościele dziękuję wszystkim rodzinom z Dębin i proszę o pomc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wymysłowa.

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….