2022-09-25

Bóg zapłać za organizację pogrzebu śp. Przemysława Dzikowskiego. Bóg zapłać Ochotniczej Straży Pożarnej za zorganizowanie całości usług pogrzebowych oraz pomoc w pracach remontowych w domu, m.in. za zakup i zamontowanie pieca. Bóg zapłać za zorganizowanie stypy w świetlicy w Przecznie. Bóg zapłać za kolektę, którą w wysokości 2.200 zł wpłaciliśmy na spłaceniu dwóch rat kredytu za zakup mieszkania. Bóg zapłać wszystkim parafianom za modlitwę różańcową i podczas pogrzebu oraz wszechstronną pomoc udzieloną rodzinie.

* * *

Nasze dziewczęta uczestniczyły przed tygodniem w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Kutnie i zajęły 2 miejsce w zawodach piłkarskich dziewcząt, zaś Martyna Dębek została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Gratulujemy.

* * *

Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w niedziele o godz. 11.30 w świetlicy parafialnej. Katecheza przed I Komunią św. w piątki o godz. 17.00 świetlicy. Nauka śpiewu dla chętnych do włączenia się do scholi w niedziele po Mszy św. o 10.30 na plebanii.

* * *

Wraz z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę o godz. 7.00. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 100 zł. Spowiedź św. przed bierzmowaniem w piątek o godz. 18.30.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 20 solenizantów noszących imiona: Wacław, Wacława, Michał, Rafał, Gabriela, Jowita, Teresa, Roksana, Danuta i Remigiusz. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

28 września         św. Wacław, król, męczennik, ok.+929

29 września         św. Michał, Rafał i Gabriel Archaniołowie

1 października     św. Teresa od Dzieciątka Jezus, +1897, św. Remigiusz, biskup. +533

* * *

N  - 25.IX -    8.00 - +Marianna +Tadeusz Waliccy

                     10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

                                  Chrzest Antoniny Kran

Pn - 26.IX - 18.00 - +Waldemar Kardas

Wt - 27.IX -   8.00 - o błog. Boże dla rodziny Krzysztofa i Agaty Szwaba

Śr  - 28.IX - 18.00 - AMDG

Cz - 29.IX - 18.00 - o błog. Boże dla rodziny Maciejewskich

Pt  - 30.IX - 18.00 - +Mariusz +Jadwiga +Leon Surowiec

Sb   -  1.X -   7.00 - Pielgrzymka na Jasną Górę

N   -   2.X -   8.00 - +Karolina +Walenty +Józef (4r) Nosidlak

                   od 9.00  do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….