2022-10-23

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Najcenniejszą pomocą dla zmarłych jest modlitwa połączona z łaską odpustu zupełnego. Najtrudniejszym warunkiem uzyskania tej łaski jest szczera decyzja zerwania z przywiązaniem do najmniejszego grzechu, w tym zaniedbania dobra, które mogę uczynić. Pomocą jest szczera spowiedź. Już w tym tygodniu okazją do uzyskania odpustu zupełnego jest każdego dnia wspólne nabożeństwo różańcowe połączone z Komunią świętą. W listopadzie taką wyjątkową okazją jest udział we Mszy św. połączony z dowolną modlitwą na cmentarzu w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada. W systematycznej modlitwie pomocą są wypominki jednorazowe, które odmówimy 2 listopada oraz roczne odmawiane w niedziele przed mszą św. Od 1 listopada będzie można również zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Przypominam także o konieczności odnowienia rezerwacji miejsc na cmentarzu.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 19 solenizantów noszących imiona: Marcin, Daria, Iwona, Sabina, Szymon, Tadeusz i Wioletta. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

24 października   św. Marcin, eremita, ok. +580

25 października   św. Daria, męczennica +257

27 października   św. Sabina, męczennica, III w.

28 października   św. Szymon i św. Juda Tadeusz, apostołowie

* * *

N  - 23.X -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - int. Żywego Różańca z Wymysłowa [Kazanie on-line]

Pn - 24.X - 18.00 - +Waldemar Kardas

Wt- 25.X -   8.00 - w int. Grzegorza

Śr - 26.X - 18.00 - +Waleria +Franciszek +Jakub Jankowscy +Marta Rutkowska

Cz - 27.X -  8.00 - +Kazimiera Jelińska

Pt  - 28.X - 18.00 - o błog. Boże dla Zofi i Adama Finc

Sb - 29.X -   8.00 - +Jerzy +Gertruda +Zygmunt Muszytowscy +Helena +Aleksander Finc

N  - 30.X -   8.00 - w intencji Żywego Różańca z Przeczna

                    10.30 - +Józef Kuźba (15r) [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….