2022-12-11

Bóg zapłać za ofiary na pomoc naszym rodakom na Wschodzie. Zebraliśmy 340 zł.

* * *

Zapraszam na roraty od poniedziałku do piątku na godz. 7.00.

* * *

Dziś na katechezę przed bierzmowaniem po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszam również młodzież, która wcześniej przystąpiła do bierzmowania wraz z rodzicami. Pragnę przedstawić możliwość wyjazdów wakacyjnych na rekolekcje oraz na Światowe Dni Młodzieży.

* * *

W tym tygodniu rozpoczynamy w naszym dekanacie spowiedź św. adwentową. W piątek zapraszamy do Świerczynek na godz. 17.00. W sobotę słuchamy spowiedzi w naszej parafii od godz. 10.30. Po spowiedzi około godz. 11.00 Msza św. W niedzielę spowiedź Siemoniu od godz. 15.00.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 3 solenizantów noszących imiona: Aleksander i Gracjan. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

12 grudnia    św. Aleksander, bp Jerozolimski, męczennik, +250

18 grudnia    św. Gracjan, bp Tours IV w.

* * *

N  - 11.XII - III Niedziela Adwentu

                     8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                     10.30 - +Ferdynand Sowa [Kazanie on-line]

Pn - 12.XII -  7.00 - +Kazimiera Jelińska

Wt- 13.XII -  7.00 - o błog. Boże dla rodziny Piotra

Śr - 14.XII –  7.00 - o błog. Boże dla rodziny Piotra

Cz - 15.XII-   7.00 - +Anna (5r) +z rodzin Smyk i Zasackich

Pt - 16.XII -   7.00 - o błog. Boże dla rodziny Piotra

Sb - 17.XII - 11.00 - +Jan +Krystyna Dembek

N  - 18.XI - IV Niedziela Adwentu

                       8.00 - +Benedykt (10r) +z rodzin Kran i Klarkowskich

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele Toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….