2023-02-19

W sobotę 18 lutego przeżywaliśmy doroczną uroczystość patronalną naszego salezjańskiego klubu sportowego ku czci naszego patrona bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Gościliśmy zespoły SALOS Połczyn Zdrój, SALOS Toruń oraz z Akademii Sportu ORLIK Toruń. W grupie z rocznika 2011 zwyciężtyła drużyna z Połczyna Zdroju, zaś w grupie starszej z rocznika 2009 zwyciężyła drużyna z naszego SALOS-u. Gratulujemy.

* * *

Katecheza przed I Komunią św. oraz przed bierzmowaniem odbędzie się dziś w ramach spotkania z misjonarką z Paragwaju w świetlicy parafialnej o godz. 11.30. W sposób szczególny zapraszam na to spotkanie członkinie Żywego Różańca, które modlą się codziennie w intencji misji.

* * *

W Środę Popielcową rozpoczynającą okres Wielkiego Postu tradycyjnie rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które w środę, czwartek i piątek odbędą się o godz. 10.00 oraz o godz. 18.00. Zakończenie rekolekcji w sobotę o godz. 10.00. Szczegółowy program podany jest w naszym nowym biuletynie parafialnym. Przed każdym nabożeństwem rekolekcyjnym będzie możliwość wyspowiadania się u ks. Rekolekcjonisty.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 7 solenizantów noszących imiona: Irena i Mirosław. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

21 lutego      św. Irena, siostra papieża Damazego, +379

* * *

N - 19.II -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                 10.30 - o błog. Boże dla Krystyny i Tadeusz Gendków (transmisja on-line)

Pn - 20.II - 18.00 - +Janina Obermueller (2r)

Wt - 21.II -  7.00 (zmiana godziny) +Olga Kołpacka (54r)

Rekolekcje Wielkopostne

Śr   -22.II - Środa Popielcowa

                  10.00 - +Emilia +Adolf +Marcelo +Zosia +Janina +Jan +Antonina Rudzińscy

                  18.00 - +z rodziny Bąków (transmisja on-line)

Cz - 23.II - 10.00 - +Wiera +Jan

                  18.00 -Nabożeństwo rekolekcyjne

Pt  - 24.II - 10.00 - +Maria +Tadeusz +Danuta

                 18.00 - Nabożeństwo rekolekcyjne

Sb - 25.II - 10.00 - w intencji uczestników rekolekcji

N  - 26.II - I Niedziela Wielkiego Postu

                   8.00 - +Helena +Edmund +Jan +Roman +Stanisław

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele Toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….