2023-03-12

Ks. Proboszcz dziękuje za wszelką pomoc, której doświadcza podczas choroby. Przez najbliższe pół roku musi przebywać w izolacji, aby nie złapać dodatkowej infekcji wirusowej, która przerwałaby leczenie szpiczaka plazmocytowego. Przebywa on na stałe na plebanii biorąc rano i wieczorem odpowiedni zestaw tabletek. Jednocześnie dwa razy w tygodniu jeździ na oddział hematologii w szpitalu na Bielanach, aby przyjąć inne formy leczenia w formie np. zastrzyków czy kroplówek. Pobyt w szpitalu rozpoczyna się od badania aktualnego postępu w leczeniu i doboru odpowiednich leków.

Ks. Proboszcz odprawia Mszę św. codziennie na plebanii. Intencje mszalne zamówione w ciągu tygodnia na godz. 8.00 będą więc odprawiane na plebanii bez udziału wiernych. Natomiast Msze św. zamówione na godz. 18.00 odprawia ks. Tomasz w kościele. W tej sytuacji kontakt osobisty z ks. Proboszczem jest możliwy wyłącznie przez telefon. O sprawy duszpasterskie troszczą się w tygodniu księża z Bierzgłowa. Natomiast w niedziele zastępstwo przejął ojciec duchowny z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu ks. Adam Lis, chyba, że ma wcześniej przyjęte zobowiązania i wówczas zastąpi go inny kapłan.

* * *

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszam dziś po sumie do świetlicy parafialnej, aby omówić wyjazd na trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne do Pelplina w dniach od 17 do 19 marca.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 30 solenizantów noszących imiona: Krystyna, Bożena, Ewa, Zbigniew, Patryk i Józef. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

13 marca           św. Krystyna z Persji, dziewica, męczennica, +559

14 marca           św. Ewa z Liege, +1264, dzięki niej Pan Jezus objawił święto Bożego Ciała

17 marca           św. Patryk, biskup, +461

19 marca           św. Józef, oblubieniec NMP

Natomiast w kalendarzu słowiańskim wspominamy: 13 marca Bożenę oraz 16 marca Zbigniewa

* * *

N  -  12.III - III Niedziela Wielkiego Postu

                        8.00 - +Eugeniusz Okoń +Krystyna Lewicka +Wiesław Przybyłowicz

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

Pn  - 13.III - 18.00 - +Krystyna +Jan Dembek

Śr  - 15.III - 18.00 - +Alojzy Lewandowski +Regina +Mateusz Barnat

Cz - 16.III - (na plebanii) +Jerzy Kwiatkowski

Pt   - 17.III - 18.00 - +Stefania Liwak

N   - 19.III - IV Niedziela Wielkiego Postu

                       8.00 -  w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Jan (8r) +z rodzin Smyk i Zasackich (transmisja on-line)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele Toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….