2023-03-19

Ks. Proboszcz dziękuje za wszelką pomoc, której doświadcza podczas choroby. Każdej niedzieli o godz. 15.00 odprawia Mszę św. na plebanii w intencji wszystkich swoich dobrodziei, którzy pomagają w przeróżny sposób i wspierają go swoją modlitwą.

Dzięki życzliwości księży - przyjaciół wszystkie intencje mszalne zamówione w parafii w ciągu najbliższego pół roku będą odprawione w kościele. W niedziele zasadniczo odprawi je ks. Adam Lis z seminarium duchownego w Toruniu. W dni powszednie Msze św. o godz. 18.00 odprawi ks. Tomasz z Bierzgłowa, zaś Msze św. o godz. 8.00 ks. Wiktor z Biskupic. Do czasu wyzdrowienia ks. Proboszcz nie będzie przyjmował intencji do odprawienia w kościele. Natomiast istnieje możliwość zamówienia Mszy św., którą ks. Proboszcz odprawi na plebanii. W takim przypadku dobrze jest uczestniczyć w tym samym dniu we Mszy św. w innym kościele. Przypominam, że w tej sytuacji kontakt osobisty z ks. Proboszczem jest możliwy każdego dnia przez telefon.

* * *

W poniedziałek odbędzie się kolejne spotkanie biblijne dla kobiet w ramach tzw. „Fitnesu duchowego”. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 i po Mszy św. na spotkanie w świetlicy parafialnej.

* * *

Młodzież z klas VIII przygotowującą się do bierzmowania zapraszam w przyszłą niedzielę po sumie do świetlicy parafialnej na kolejną katechezę. W trakcie spotkania omówimy sposób przygotowania młodzieży w czasie choroby Proboszcza. Obecność młodzieży obowiązkowa. Jednocześnie przypominam o liście obecności, która jest wyłożona w kościele lub podczas katechezy w salce.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 3 solenizantów noszących imiona: Benedykt, Gabriela i Maria. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

21 marca       św. Benedykt z Nursji, założyciel zakonu, +547

24 marca       św. Gabriel Archanioł (w kalendarzu przedpoborowym)

25 marca       Zwiastowanie N.M.P.

Natomiast w kalendarzu słowiańskim wspominamy:

* * *

N   - 19.III - IV Niedziela Wielkiego Postu

                        8.00 -  w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Jan (8r) +z rodzin Smyk i Zasackich (transisja on-line)

Pn - 20.III - 18.00 - +Kazimiera +Józef +z rodzin Mądrzejewskich i Grabowskich

Wt - 21.III -   8.00 - +Józef +Wanda Korzeneccy +Stefan Okseniuk

Śr  - 22.III - 18.00 - +Leon +Jadwiga +Mariusz Surowiec

Cz - 23.III -   8.00 - +Józef +Władysława Amtmańscy

Pt  - 24.III - 18.00 - +Jacenty Anna Barnat

N   - 26.III - V Niedziela Wielkiego Postu

                     8.00 -  +Halina Walicka

                10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transisja on-line)