2023-05-28

Przeżywamy dziś nasz Parafialny Dzień Dziecka. Zapraszamy wszystkie dzieci na nasze boisko parafialne w godzinach od 14.00 do 17.00.

Dziękuję organizatorom wczorajszych zawodów piłkarskich w ramach Pucharu bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. W obu kategoriach wiekowych zwyciężyły drużyny salezjańskie z Torunia. Nasi zawodnicy zajęli II oraz III miejsce. Podobnie jak drużyny z AS-Orlik Toruń. IV miejsca zajęli chłopcy z salezjańskiego klubu z Bydgoszczy.

Dzieci zapraszam do włączenia się do służby ministranckiej oraz scholi parafialnej. Dziękuję rodzicom, którzy wczoraj zorganizowali dla najmłodszych członków służby liturgicznej wycieczkę do Gdyni, aby zobaczyć Oceanarium oraz Centrum Nauki Experyment.

* * *

Film o współczesnym patronie młodzieży pt. „Niebo nie może czekać. Historia Carlo Acutisa” jest jeszcze grany w Toruniu w Cinema City–Plaza codziennie o godz. 10.10.

* * *

Zapowiedzi przedślubne trzecie:

Mariusz Barnat z Dębin i Milena Ruszkiewicz z Lubicza Górnego

* * *

W następnym tygodniu mamy w parafii 15 solenizantów noszących imiona:  Urszula, Bogusława, Magdalena, Joanna, Grażyna,  Karol i Leszek. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

29 maja         św. Urszula Ledóchowska, wychowawczyni, +1939; św. Magdalena, zakonnica, +1865

30 maja         św. Joanna d'Arc, dziewica, +1431

3 czerwca     św. Karol Lwanga, męczennicy z Ugandy, +1886

W kalendarzu słowiańskim 29 maja wspominamy Bogusławę, zaś 3 czerwca Leszka, oraz w kalendarzu litewskim 1 czerwca wspominamy Grażynę

* * *

Intencje mszalne:

N  - 28.V - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

                         8.00 - w intencji wszystkich Parafian

 10.30 - +Ferdynand Sowa (1r) (transmisja on-line)

10.30 - ks. Proboszcz na plebanii odprawi Mszę św. o błog. Boże dla Karoliny Gierat i Patryka Batarowicza, którzy pragną 7 czerwca zawrzeć sakrament małżeństwa

Pn - 29.V - święto Maryi Matki Kościoła

                    18.00 - +Mateusz +Janina +Ryszard Kostrzewscy

Śr  - 31.V - 18.00 - +Ryszard +z rodziny Janiszewskich

Pt  -   2.VI - od 8.00 - odwiedzony chorych,   od 17.00 - spowiedź św.

                    18.00 - +Albin Sobiech (9r)

Sb -  3.VI - 14.00 - 40-lecie ślubu Elżbiety i Pawła Sołdrowskich (transmisja on-line)

N  -  4.VI -   8.00 - +Janina +Wiktor Walczak +Maria +Stanisław Mrzygłód

                      od 9.00 do 10.30 - adoracja Najśw. Sakramentu

                     10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele Toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….