2024-05-26

Dziś w Dniu Matki składamy wszystkim Mamom w naszej parafii serdeczne życzenia, aby doświadczały inspiracji i opieki najlepszej z Matek – Matki Jezusa. Niech majowy śpiew Litanii Loretańskiej przy kapliczkach, jak i w prywatnym pacierzu będzie  źródłem najgłębszej radości.

* * *

W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu procesja Eucharystyczna wyruszy tradycyjną trasą po Mszy św. o godz. 10.30. W związku z tym proszę dziewczynki, które pragną sypać kwiatki na próbę dziś bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Podczas oktawy Bożego Ciała Msza św. z procesją wokół kościoła o godz. 18.00; w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

* * *

Dyspensa od postu w piątek podczas Oktawy Bożego Ciała

Dla dobra duchowego wiernych na mocy kanonu 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam wszystkim wiernym Diecezji Toruńskiej oraz osobom przebywającym na terenie Diecezji dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 maja oraz od charakteru pokutnego tego dnia.

bp Wiesław Śmigiel, Biskup Toruński

* * *

W sobotę 1 czerwca zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00, która rozpocznie zawody piłkarskie w ramach dorocznego Pucharu bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Później zachęcam do kibicowania naszym zawodnikom na naszych boiskach.

W niedzielę 2 czerwca o godz. 14.00 zapraszamy wszystkie dzieci na Parafialny Dzień Dziecka. Różne atrakcje na terenie naszego zespołu sportowego będą trwać do godz. 17.00.

* * *

Katecheza przed bierzmowaniem bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00 w świetlicy.

Katecheza parafialna dla dzieci z klasy III po Mszy św. o godz. 10.30.

* * *

Intencje mszalne:

N  - 26.V - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

                    8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                  10.30 - +Leon +Czesław  +Jolanta Przybyszewscy

Cz - 30.VBoże Ciało

                    8.00 - +Ryszard Janiszewski

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian, po Mszy św. Procesja Eucharystyczna

Pt  - 31.V - 18.00 - +Ferdynand Sowa (2r)

Sb -  1.VI -   9.00 - Puchar bł. ks. S. W. Frelichowskiego

                   18.00 -

N -  2.VI -   8.00 - o błog. Boże dla rodziny Zielińskich

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian