2013-05-30

Dziś w naszej parafii gościmy o. Józefa Matyjka, którego wspieramy modlitwą w jego pracy misyjnej w Zambii. Wesprzyjmy go również dziś materialnie w ramach kolekty. Po Mszy św. będzei można również z nim osobiście porozmawiać.

* * *

Jutro po Mszy św. i procesji Eucharystycznej spotkanie wszystkich członków Bractwa Przemienienia Pańskiego.

* * *

W sobotę  1 czerwca zapraszam członków naszego klubu sportowego na Mszę św. o godz. 14.00 w ramach oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 15.00 Walne Zebranie członków Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej w Przecznie oraz zawody piłkarskie i ognisko.

* * *

W niedzielę 2 czerwca w kościołach na terenie Diecezji Toruńskiej przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

* * *

Komunikat Kurii Diecezjalnej:

Ojciec Święty Benedykt XVI ogłaszając Rok Wiary podkreślił, że ma być to czas, w którym z większym zaangażowaniem będziemy celebrować wiarę w liturgii. W związku z powyższym Ojciec św. Franciszek w łączności z wszystkimi Biskupami i ich wspólnotami diecezjalnymi na całym świecie pragnie adorować Najświętszy Sakrament w godzinnej Adoracji Eucharystycznej w Bazylice św. Piotra na Watykanie. Adoracja została zaplanowana na niedzielę 2 czerwca 2013 r. o godz. 17.00. Zaleca się, aby parafie i wspólnoty naszej diecezji również w tym czasie zorganizowały w łączności z Papieżem Franciszkiem godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

+ Józef Szamocki

Wikariusz Generalny

W związku z tą ogólno-kościelną inicjatywą naszą tradycyjną comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu przeniesiemy na godz. 17.00.

* * *

Intencje mszalne:

Czw - 30.V - Boże Ciało

                      8.00 - +Stefan Bętkowski

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian

                                Procesja Eucharystyczna

Pt   - 31.V - 18.00 - w int. Bractwa Przemienienia Pańskiego

Sb  -  1.VI - 14.00 - Krucjata Wyzwolenia Człowieka

N   -   2.VI -  8.00 - +Bronisław +Anastazja +Jan Kwiatkowscy

                                +Marta +Jan Amtmańscy +Józef Płócienniczak

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian

                   17.00 - Adoracja Najśw. Sakramentu