2020-10-25

Bóg zapłać za wsparcie misji prowadzonych przez księży sercanów poprzez zebrane monety, srebrny i złoty złom oraz zużyte komórki i laptopy. Zbiórkę powtórzymy w niedzielę 8 listopada.

* * *

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania  proszę o pozostanie w kościele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00. Trwajmy na wspólnym odmawianiu Różańca w domach i w kościele.

* * *

W uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada będą trzy Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 12.00 z nagłośnionym terenem całego cmentarza, abyśmy mogli swobodniej uczestniczyć w liturgii i nawiedzeniu grobów. Nie będzie natomiast wspólnej procesji na cmentarzu.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki apeluje: Miarą naszej kultury duchowej jest między innymi zdolność pamiętania o tych, którzy odeszli do wieczności. Dlatego, tego dnia miliony Polaków nawiedzają każdego roku groby swoich bliskich, dowodząc tego, że ludzka miłość nie kończy się razem ze śmiercią. W tym roku jednak znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem. W trosce o życie i zdrowie naszych rodaków apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości.

W związku z aktualną sytuacją Stolica Apostolska rozszerzyła okres w którym w sposób szczególny możemy poprzez łaskę odpustu zupełnego pomóc zmarłym na cały miesiąc listopad, a nie jak dotychczas w oktawę uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wewnętrzna decyzja o zerwaniu z każdym grzechem oraz dowolna modlitwa za zmarłych na cmentarzu.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 16 solenizantów noszących imiona: Iwona, Sabina, Szymon, Tadeusz i Wioletta. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

27 października          św. Sabina, męczennica, III w.

28 października          św. Szymon i Juda Tadeusz, apostołowie

* * *

N   - 25.X -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - int. Żywego Różańca z Wymysłowa (transmisja on-line)

                    12.00 - Msza św. w intencji młodzieży

Pn  - 26.X - 18.00 - o błog. Boże dla rodziny Zofii i Adama Finców

Wt - 27.X -   8.00 - 50 rocz. ślubu Barbary i Mieczysława Sergiel

Śr  - 28.X - 18.00 - +Tadeusz Kardas

Czw-29.X.-  8.00 - +Pelagia +Franciszek +Zdzisław Rupińscy

Pt   - 30.X - 18.00 - +Jan +Kazimiera +Jan Bąk

Sb  - 31.X -   8.00 - +Marianna +Bronisław +Jan Kwiatkowscy

N   -  1.XI - Uroczystość Wszystkich Świętych

                     8.00 - +Helena (1r) +Aleksander Finc +Zygmunt +Gertruda +Jerzy Muszytowscy

                   10.30 - +z rodziny Dokurno i Kołpackich (transmisja on-line)

                   12.00 - w intencji wszystkich Parafian, szczególnie zmarłych z naszych rodzin