2020-04-19

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego zamyka oktawę Wielkanocy. O godz. 15.00 zapraszam na koronkę do Miłosierdzia Bożego z możliwością przyjęcia Komunii św. Jeśli będzie więcej niż 5 osób to proszę odmówić Koronkę na cmentarzu i wejść do kościoła po wyjściu pierwszej grupy. Przy tej okazji dziękuję parafianom, że stosują się do zaleceń sanitarnych i nie było nigdy konieczności zamykania drzwi kościoła, aby nie wpuścić więcej jak 5 osób, poza służbą liturgiczną (kościelny, organistka, lektorzy i kantorzy, ministrant, kamerzysta). Przypominam, że obecnie obowiązuje także podczas liturgii noszenie maseczki, którą zdejmujemy wyłącznie przy przyjmowaniu Komunii św., którą można również przyjąć „na rękę”.

* * *

Trwa okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Księża w Bierzgłowie i Biskupicach słuchają spowiedzi św. w dni powszednie od godz. 16.30. Nasz kościół parafialny jest otwarty dla modlitwy przez cały dzień od godz. 8 do godz. 18. Jestem do dyspozycji z posługą w konfesjonale oraz z Komunią św. w ciągu całego dnia. Proszę tylko umówić się telefonicznie (606-48-66-70).

* * *

W związku z panującym od miesiąca bardzo suchym klimatem w kościele spadła wilgotność poniżej 50%, co skutkuje wysychaniem drewna i jego pękaniem. Aby nie dopuścić do zniszczeń w zabytkowym drewniany wyposażeniu wyłączyłem w minionym tygodniu ogrzewanie. Dzięki temu nie spada w kościele wilgotność, ale jest chłodno (około 10oC). W najbliższym czasie planuję zakupić nowoczesny nawilżacz powietrza produkcji szwajcarskiej, aby w okresach wyjątkowo suchych można było korzystać z ogrzewania.

Przy tej okazji dziękuję za większe ofiary składane przez niektórych parafian w ostatnim czasie.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 22 solenizantów noszące imiona: Konrad, Wojciech, Jerzy, Grzegorz, Jarosław, Marek i Marzena. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

21 kwietnia   św. Konrad z Parzham, zakonnik, +1894

23 kwietnia   św. Wojciech, biskup, męczennik, ok. +997

                       św. Jerzy, żołnierz, męczennik, ok. +303

                       św. Grzegorz z Grenady, kapłan, +IV wiek

25 kwietnia   św. Marek Ewangelista,

* * *

N   - 19.IV - Niedziela Miłosierdzia

                      8.00 - +Kazimierz +Rozalia +Jan Wasąg

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

Pn  - 20.IV - 18.00 - 80. urodziny Stefanii Tyburczy

Wt  - 21.IV -  8.00 - +ks. Wojciech Zawacki

Śr   - 22.IV - 18.00 - +Helena +Wacław Sobiech

Czw-23.IV -   8.00 - +Jerzy Muszytowski

Pt   - 24.IV - 18.00 - +Maryla +Tadeusz Ordon +Mirosława Kozimor

Sb  - 25.IV -   8.00 - +ks. Franciszek Gabor

N   - 26.IV - III Niedziela Wielkanocna

                      8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - +Leon +Jolanta Przybyszewscy (transmisja on-line)

* * *

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.