29 maja - Puchar bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Tegoroczny Pochar miał jednocześnie charakter eliminacji do Ogólnopolskich Igrzysk Młodziey Salezjańskiej. Wzięły w nim udział drużyny ze Stowarzyszeń Lokalnych Salezajńskiej Organizacji Sportowej z Bydgoszczy, Torunia i Przeczna. Po bardzo wyrównanej walce I i II miejsca podzielili między siebie zawodnicy z Bydgoszczy (chłopcy z rocznika 2008) i Przeczna (chłopcy z rocznika 2011). Drużyny z Torunia nie zawiodły, choć miały bardzo osłabione składy ze względu na liczne wyjazdy rodzinne... Na zakończenie ognisko i moc dobrych wrażeń zabrana do domu.

Tegoroczne rozgrywki odbyły sie w ramach dwudniowego Festynu z okazji Dnia Dziecka. W niedzielę 30 maja nasz sportowy Dzień Dziecka rozpoczęliśmy od tradycyjnego meczu dzieci kontra rodzice. Różne zabawy zostały zakończone ogniskiem. Człość przedsięwzięcia została w tym roku dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 2.000 zł. Całkowita wartość zadania wyniosła 2.524,50 zł.

Honorowy patronat objął biskup toruński Wiesław Śmigiel, wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz i wójt gminy Łubianka Jerzy Zająkała.