2020-09-20

Dziś o godz. 17.00 zapraszam na wspomnienia z obozu sportowego w Tatrach.

W piątek drużyny piłkarskie chłopców i dziewcząt wyjeżdżają na Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej do Kutna. Wesprzyjmy ich modlitwą…

* * *

Przygotowanie do bierzmowania. W przyszłą niedzielę zapraszam na dodatkową Mszę św. o godz. 12.00 młodzież, która w tym roku szkolnym będzie bierzmowana oraz młodzież z klas VIII, która rozpoczyna swoje przygotowanie. W kolejne niedziele października o godz. 11.45 odbędą się katechezy dla młodzieży z klas I szkoły średniej.

* * *

Katecheza dla klas III i IV: W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszam dzieci na projekcję filmu fabularnego „Opowieści z Narni”. Film trwa 2 godziny. W szczególności zapraszam dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św. oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 8 solenizantów noszących imiona:  Mateusz i Tomasz. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

21 września  św. Mateusz, apostoł, ewangelista

22 września  św. Tomasz z Villanueva, biskup, +1555

* * *

N  - 20.IX -   8.00 - +Marek +z rodzin Smyk i Zasackich

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

                   12.30 - odpust w Górsku

Pn - 21.IX - 18.00 - +Stanisława +Tadeusz Miazga +Alicja Sadowska

Wt - 22.IX -  8.00 -

Śr  - 23.IX - 18.00 - +Jerzy Muszytowski

Czw-24.IX -  8.00 - +Gertruda +Seweryn +Tomasz Mięsikowscy

Pt  - 25.IX - 18.00 - +z rodzin Muszytowskich i Grabowskich

N   - 27.IX -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Jan Tyburczy (7r) (transmisja on-line)

                   12.00 - w intencji młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

* * *

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…