2024-01-07

W liturgii kończy się okres Bożego Narodzenia, choć w polskiej pobożności przedłużamy naszą radość z Bożego Narodzenia do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego.

* * *

Powoli kończy się czas kolędowania. Dziękuję ks. Adamowi za podjęcie się tej posługi. Dziękuję wszystkim, którzy otworzyli swoje domy na błogosławieństwo kapłańskie i na rozmowę. Z wyjątkiem kilku rodzin, które niedawno sprowadziły się do naszej parafii, odwiedziny kolędowe przyjęły w praktyce prawie wszystkie rodziny mieszkające od lat w naszej wspólnocie. Przy tej okazji Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary. Dzięki waszej ofiarności możemy spokojnie podejmować różne inicjatywy duszpasterskie, jak i przeprowadzać systematycznie prace remontowe i konserwatorskie.

* * *

Po przerwie świątecznej wznawiamy dziś katechezę przed I Komunią św. bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30 w świetlicy parafialnej.

* * *

Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie. W styczniu w okresie kolędowym Msze św. w kościele będą odprawiane praktycznie tylko w niedziele. Niestety ks. Proboszcza po przeszczepie szpiku obowiązuje izolacja w związku z bardzo niską odpornością na wszelkie choroby. Leczenie przebiega jednak pomyślnie i za kilka miesięcy ks. Proboszcz powinien powrócić do normalnego funkcjonowania w parafii.

* * *

Intencje mszalne:

N - 7.I -    8.00 - w intencji wszystkich Parafian

               10.30 - +Jan Barczyński (20r) (transmisja on-line)

                kolęda od 13.00: Przeczno - ul. św. Jana, św. Rozalii 6, Unisławska, Jagodowa i Sienkiewicza

Pn  - 8.I - kolęda od 13.00: Przeczno - ul. ks. Jana Długosza 25, 23a, 18, 16, 14, 12, 10 i 21

N  - 14.I -  8.00 - +Ewa Junger (int. z pogrzebu)

                10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

                             chrzest Heleny Sobańskiej