2021-06-20

Księża biskupi zgromadzeni na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu z dniem dzisiejszym dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej, które było związane z niebezpieczeństwem zarażenia się koronawirusem.

* * *

Młodzież z klasy VII, która pragnie od września rozpocząć przygotowanie do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszam dziś na katechezę po Mszy św. o godz. 12.00.

* * *

W sobotę przeprowadziliśmy w naszym kościele dezynsekcję niszczącą aktywne szkodniki drewna w zabytkowym wyposażeniu świątyni. W miejscach, gdzie zlokalizowano drewnojady założono specjalne  „opatrunki” z substancją zabijającą szkodniki. Są one tak skonstruowane, że substancja toksyczna nie wydostaje się na zewnątrz i możemy bezpiecznie przebywać w kościele. Po miesiącu owe „opatrunki” zostaną zdjęte.

* * *

W przyszłą niedzielę 27 czerwca zapraszam na koncert organowy na godz. 16.00. Wykonawca będzie Adam Klarecki pochodzący z Dolnego Śląska, który w 2004 roku ukończył Mistrzowskie Studia Podyplomowe u prof. Andrzeja Chorosińskiego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu i koncertował w kraju i za granicą (Włochy, Czechy, Słowacja, Finlandia, Niemcy).

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 29  solenizantów noszących imiona:  Alicja, Zenon, Wanda, Jan, Janina, Danuta, Dorota, Kamila, Władysław i Władysława. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

21 czerwca   św. Alicja, zakonnica, +ok.1400

23 czerwca   św. Zenon, męczennik

24 czerwca   uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela

25 czerwca   św. Dorota z Mątowów, wdowa, rekluza, +1394

26 czerwca   św. Kamila, męczennica

27 czerwca   św. Władysław, książę Polski i Węgier, +1095

* * *

N  - 20.VI -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - +Jan +Kazimiera +Jan Bąk (transmisja on-line)

                    12.00 - o błog. Boże dla Eli Richert w 33 urodziny

Pn  - 21.VI - 18.00 - +Eugeniusz Sobański (5r)

Wt - 22.VI -   8.00 - +Janina Stefaniszyn

Śr  - 23.VI - 18.00 - +Jan +Krystyna Dembek

Cz - 24.VI -   8.00 - o błog. Boże i opiekę Matki Bożej dla Janki

Pt - 25.VI -  18.00 - +Henryk Zimmermann

Sb - 26.VI -  8.00 - o łaskę wiary dla Andrzeja

N -  27.VI -   8.00 - o błog. Boże dla rodziny Zielińskich

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian

                    12.00 - +Jan +Janina +z rodziny Obermueller

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….