2020-07-12

Dziś zapraszam na koncert organowy na godz. 16.00. Gościć będziemy wybitnego organistę z Włoch Ennio Cominettiego. Jest dyrektorem departamentu muzyki kościelnej w konserwatorium w Rzymie. Dla osób przebywających na stałe w domach koncert będzie transmitowany w internecie.

* * *

W związku z ograniczeniami sanitarnymi związanymi z pandemią koronawirusa teren parafialnych obiektów sportowych jest dostępny wyłącznie dla zorganizowanych grup zgłoszonych do prezesa Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej w Przecznie – pana Tomasza Gałki. Nie mamy natomiast możliwości bieżącej dezynfekcji obiektów dla dzieci na placu zabaw. W takiej sytuacji decyzją Sanepidu korzystanie z placu zabaw jest zabronione. Informowała o tym tablica informacyjna przy wejściu na teren sportowy. Niestety we wtorek 7 lipca około godz. 18.30 młody mężczyzna zerwał tablicę informacyjną oraz taśmy zabezpieczające poszczególne elementy na placu zabaw. Obecnie zapis z monitoringu tego aktu wandalizmu jest analizowany przez policję.

Jednocześnie przypominam, że na terenie sportowym przeznaczonym głównie dla dzieci, obowiązuje, podobnie jak na terenach boisk szkolnych, całkowity zakaz spożywania napoi alkoholowych, który jest notorycznie łamany przez stałą grupę parafian… Plac zabaw nie jest również terenem do wyprowadzania psów. Dbajmy o miejsce wspólnej rekreacji i zabawy.

* * *

Zapowiedzi przedślubne pierwsze:

Sylwia Kucharzewska z Dębin i Bogumił Burdach z Bierzgłowa.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 5 solenizantów noszących imiona: Kamil, Marian, Marcelina i Jagoda. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, które wspominamy w liturgii:

14 lipca         św. Kamil de Lellis, kapłan, +1614

16 lipca         NMP - z Góry Karmel

17 lipca         św. Jadwiga, królowa, +1399,  św. Marcelina z Mediolanu, +398

* * *

N   - 12.VII -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                     10.30 - +Ludwika Bętkowska +Wiktoria +Władysław Wojtasik (transmisja on-line)

Pn  - 13.VII -  8.00 - o zdrowie dla ks. Ryszarda

Wt  - 14.VII -  8.00 - o zdrowie dla ks. Ryszarda

Śr   - 15.VII -  8.00 - o zdrowie dla ks. Ryszarda

Czw-16.VII -  8.00 - o zdrowie dla ks. Ryszarda

Pt   - 17.VII -  8.00 - o zdrowie dla ks. Ryszarda

Sb  - 18.VII -  8.00 -

N   - 19.VII -   8.00 - +Ludwik (34r) +z rodziny Śliwińskich

                      10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

                      12.00 - odpust św. Marii Magdaleny w Biskupicach

* * *

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.