2022-01-30

W środę przypada święto ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszę św. przynosimy gromnicę – świecę, która towarzyszy nam od chrztu św. przez całe życie w ważnych chwilach.

* * *

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na Mszę św. w piątek na godz. 18.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi dla rodziców oraz szczególnie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W przyszłą niedzielę katecheza przed bierzmowaniem bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 11 solenizantów noszące imię: Maria, Oskar, Weronika, Agata i Dorota. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

2 lutego        NMP - Gromniczna

3 lutego        św. Oskar, biskup, +865

4 lutego        św. Weronika, niewiasta jerozolimska,

5 lutego        św. Agata, dziewica, męczennica, +251

6 lutego        św. Dorota, dziewica, męczennica, ok.+300

* * *

N   - 30.I -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                 10.30 - +Janina Obermueller

Wt  – 1.II - 18.00 - o błog. Boże dla Michała i Marcina Szylerów

Śr  -  2.II -  Święto Ofiarowania Pańskiego

               18.00 - o zdrowie Teresy i Ferdynanda [Kazanie on-line]

Cz - 3.II -    7.30 - o zdrowie

Pt  - 4.II - od 9.00 - odwiedziny chorych

                 od 17.00 - spowiedź św.

                 18.00 - +Józef (1r) +Ludwika Bętkowscy +Aleksander Babik

Sb - 5.II -   8.00 - Krucjata Wyzwolenia Człowieka

                             Nabożeństwo pierwszosobotnie

N   - 6.II -   8.00 - +Marian +z rodzin Śliwińskich i Dobrzyńskich

                   od 9.00 do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….