2020-10-11

Bóg zapłać za wasze dzisiejsze dodatkowe ofiary na pomoc dla ubogiej i zdolnej młodzieży.

* * *

22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II Trybunał Konstytucyjny zbada niezgodność z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, tzw. przesłanki eugenicznej do przeprowadzania aborcji. Jeżeli Trybunał stwierdzi niekonstytucyjność przepisów dopuszczających uśmiercenie dziecka z powodu podejrzenia ciężkiej choroby, przepisy te zostaną definitywnie usunięte z polskiego porządku prawnego. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka dostrzegając wagę tego orzeczenia podjęło inicjatywę ogłoszenia nowenny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Pragniemy w ten sposób zaprosić każdego człowieka dobrej woli do modlitwy za wszystkich sędziów Trybunału, by z odwagą stanęli na straży prawa do życia! Do tego apelu włącza się nasz ks. Biskup Ordynariusz:

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!

Dziękuję za inicjatywy, które mają na celu troskę o ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Jedną z nich jest Nowenna za życie za przyczyną św. Jana Pawła II. Bardzo proszę o włączenie się w to dzieło w dniach od 13 do 21 października, czyli w okresie poprzedzającym liturgiczne wspomnienie Świętego Papieża Polaka, patrona województwa kujawsko-pomorskiego, który był wytrwałym i odważnym orędownikiem świętości życia. W modlitwie różańcowej prośmy o poszanowanie życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie.

Z modlitwą i błogosławieństwem. Bp Wiesław Śmigiel, Biskup Toruński

* * *

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszam dziś na film o objawieniach w Fatimie na godz. 16.00. W tygodniu zapraszam wszystkie dzieci na nabożeństwa różańcowe poniedziałki, środy piątki w łączności z Mszą św. o godz. 18.00.

* * *

Zelatorki, ich zastępczynie i skarbników róż Żywego Różańca zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę 18 października na godz. 16.00 do świetlicy parafialnej. W ramach spotkania obejrzymy tez film „Ziemia Maryi” o obecności Maryi we współczesnym świecie, m.in. w Medjugorie.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 12 solenizantów noszących imiona:  Małgorzata, Jadwiga i Łukasz. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

14 października      św. Małgorzata Maria Alacouque, zakonnica, +1690

16 października      św. Jadwiga śląska, księżna, wdowa, +1243

18 października      św. Łukasz Ewangelista

* * *

N   - 11.X -    8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - int. Żywego Różańca z Dębin (transmisja on-line)

Pn  - 12.X - 18.00 - +Franciszek +Krystyna +Wojciech Staniewicz

Wt  - 13.X -  8.00 - +Maryla +Tadeusz Ordon +Mirosława Kozimor

Śr   - 14.X - 18.00 - +Bożena Pęcek (6r) +z rodzin Podlasińskich i Pęcków

Czw- 15.X -  8.00 - +Józef +Paulina +z rodziny Sobańskich

Pt   - 16.X - 18.00 - +Marta Rutkowska +Jakub +Waleria +Franciszek Jankowscy

Sb  - 17.X -   8.00 - +Władysława +Józef Amtmańscy

N   - 18.X -   8.00 - int. Żywego Różańca z Przeczna

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…