2018-01-14

Bóg zapłać za przyjęcie wizyty kolędowej w prawie wszystkich domach. Bóg zapłać za serdeczną atmosferę i życzliwe rozmowy. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Z tradycyjnych ofiar kolędowych sfinansowaliśmy koncert Tomka Kamińskiego, który odbył się ubiegłej niedzieli.

Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na ogrzewanie kościoła. Swoje ofiary złożyła już połowa rodzin z parafii i zebraliśmy 7.300 zł. Ufam, że pozostałe rodziny złożą swoją ofiarę w ciągu najbliższego półrocza, co pozwoli na sfinansowanie ogrzewania w tym sezonie grzewczym. Po licznych konsultacjach w parafii oraz z konserwatorami powróciliśmy do utrzymania zasadniczo temperatury +10oC w ciągu zimy. W przypadku większych mrozów temperatura nie powinna spaść poniżej +8oC. Przy takich temperaturach koszt ogrzewania powinien się zmieścić w 10.000 zł.

* * *

Bóg zapłać dzieciom za udział w naszym parafialnym konkursie liturgicznym. Za chwilę 41 najmłodszych parafian otrzyma nagrody książkowe.

* * *

Dziś katecheza przed bierzmowaniem bezpośrednio po sumie. Przypomnę, że sakrament bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. bp Wiesław Śmigiel w piątek 27 kwietnia. Po bierzmowaniu planujemy w sobotę 19 maja pielgrzymkę do Częstochowy na którą zapisy będę przyjmował w okresie Wielkiego Postu.

* * *

Jutro wyjeżdżam na dwutygodniowy urlop w góry. W niedziele zastępować mnie będzie ks. Marian Szańca, zaś w sprawach pilnych proszę się zgłaszać do ks. Rajmunda Ponczka.

* * *

W najbliższych dwóch tygodniach mamy w naszej parafii 19 solenizantów noszących imiona: Małgorzata, Mariusz, Henryk, Sebastian, Agnieszka, Jarosław, Laura. Tymoteusz, Karol i Tomasz. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych i opieki swoich patronów od chrztu świętego. Wspomnienia świętych patronów w kalendarzu liturgicznym:

18 stycznia      św. Małgorzata Węgierska, królewna, +1270

19 stycznia      św. Mariusz, męczennik, +III wiek i św. Henryk, biskup, męczennik, +1156

20 stycznia      św. Sebastian, żołnierz, męczennik, ok.+280

21 stycznia      św. Agnieszka, dziewica, męczennica, ok.+305

22 stycznia      bł. Laura Vicuna, +1904

26 stycznia      św. Tymoteusz, biskup, I w.

28 stycznia      św. Tomasz z Akwinu, kapłan, dr Kościoła, +1274

* * *

N  - 14.I -  8.00 - +Wiesław Łubianka

                10.30 - w intencji wszystkich Parafian

N  - 21.I -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                10.30 - +Stanisław Gierat (4r)

N  - 28.I -  8.00 - +Eugeniusz Sobański

                10.30 - w intencji wszystkich Parafian