2014-05-18

Po przejściu na emeryturę ks. prymasa abp. Józefa Kowalczyka, wczoraj decyzją Ojca Świętego Franciszka nowym prymasem Polski został ks. abp Wojciech Polak. Mieliśmy to szczęście, że przed 5 laty spotkaliśmy się z nim osobiście podczas pielgrzymki z dziećmi I-Komunijnymi do Gniezna 16 maja 2009 roku. Pamiętajmy o nowym Księdzu Prymasie w naszych modlitwach.

19 maja 2019 r.

* * *

W zakrystii można dziś zamówić zdjęcia z naszej ostatniej pielgrzymki do Gniezna. W tym tygodniu dzieci zapraszam na nabożeństwo majowe we wtorek, w środę i piątek na godz. 18.00.

* * *

W maju rozpoczynamy prace remontowe w kościele. Najpierw będzie robiona instalacja elektryczna do ogrzewania piecami akumulacyjnymi oraz instalacja do systemu antywłamaniowego. Po ukończeniu prac elektrycznych w lipcu planujemy malowanie ścian kościoła oraz wykonanie podłogi w prezbiterium. Równolegle w maju rozpoczną się prace przy remoncie salki w budynku obok plebanii. Rozpoczniemy je od dobudowania przedsionka i podniesienia dachu, co zostało na nas wymuszone przez nadzór budowlany. Związane jest to z formalną zmianą funkcji budynku gospodarczego na świetlicę parafialną. Po ukończeniu tych prac  będzie można rozpocząć remont kostnicy.

* * *

Z Urzędu Gminy otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie poświęcone możliwości zakupu instalacji paneli słonecznych do produkcji energii elektrycznej na własne potrzeby. Spotkanie odbędzie się w świetlicy w Biskupicach we wtorek o godz. 17.00

* * *

Zapowiedzi przedślubne drugie: Szymon Surowiec z Dębin i Agata Ziółkowska z Łubianki;

    Krzysztof Kwiatkowski Z Wymysłowa i Sylwia Zając z Wytrębowic

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 12 solenizantów noszące imię:  Wiesława, Julia, Iwona, Joanna, Zuzanna, Magdalena i Grzegorz. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

* * *

Intencje mszalne:

N   - 18.V - V Niedziela Wielkanocna

                      8.00 - w intencji wszystkich Parafian (o zdrowie dla Albina Sobiecha)

                    10.30 - 40-lecie ślubu Danuty i Benedykta Amtmańskich

Wt -  20.V - 18.00 - +Józef Amtmański

Śr   - 21.V - 18.00 - +Stanisław +Marianna +Edward Łukasiak

Czw- 22.V -  8.00 - +Jan +Marianna Podolscy

Pt  -  23.V - 18.00 - +Krystyna Mądrzejewska

Sb -  24.V -   8.00 -

N   - 25.V - VI Niedziela Wielkanocna

                      8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - +Franciszek (16r) +Waleria Jankowscy +Marta Rutkowska