2020-08-02

W uroczystość odpustową gościmy w naszej parafii ks. Krzysztofa Mroza, który od 1993 roku pracuje w Zambii. Naszą modlitwą i ofiarami wesprzyjmy młody Kościół w Zambii, który został założony w 1891 roku i od początku głównymi ewangelizatorami byli w nim polscy misjonarze.

Dziękuje kapłanom z naszego dekanatu za pomoc w spowiedzi oraz wspólną modlitwę.

* * *

Za przygotowanie kościoła do liturgii dziękuję rodzinom Waldemara Pszczółki, Leszka Syrockiego, Jana Korzeneckiego i Krzysztofa Znanieckiego. Dziękuję rodzinom z całej parafii, które po kolei każdego tygodnia włączają się w przygotowanie naszej świątyni do liturgii niedzielnej.

Dziękuję Marcinowi Stankiewiczowi i Tadeuszowi Gendkowi, naszej organistce Katarzynie Kurzei oraz całej służbie liturgicznej: lektorom, kantorom i ministrantom.

Dziękuję Bractwu Przemienienia Pańskiego za troskę o oprawę liturgiczną zarówno odpustu brackiego, jak i innych uroczystości w naszej parafii.

Dziękuję członkom Żywego Różańca za codzienną modlitwę, która w sposób szczególny obejmuje naszych misjonarzy.

Dziękuję chorym, którzy włączają się do dzisiejszej uroczystości poprzez transmisję internetową i ofiarują z modlitwą swoje cierpienie.

* * *

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

* * *

Módlmy się o ustanie zarówno epidemii koronawiusa, jak i jeszcze groźniejszej pandemii moralnej niszczącej życie dzieci i młodzieży, rodzin i całych narodów. Módlmy się przez wstawiennictwo św. Rozalii, której opieki doświadczają mieszkańcy Przeczna i okolicy w sposób szczególny od 1737 roku. Módlmy się przy jej relikwiach, które znajdują się na ołtarzu.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

* * *

N    - 2.VIII - odpust bracki Przemienienia Pańskiego

                      8.00 - +Stefan Bętkowski

                    12.00 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

Pn - 3.VIII -   7.30 - o błog. Boże dla Agaty i Krzysztofa Szwaby (9 rocznica ślubu)

                      ok. godz. 9.00 pielgrzymka z Kaszub na Jasną Górę (będzie około 20 osób)

Wt - 4.VIII -  8.00 - +z rodzin Ruszkowskich i Meller

Śr  - 5.VIII -  7.30 - +ks. Ryszard Arciszewski (w dniu pogrzebu)

Czw-6.VIII-  8.00 - w intencji prezydenta RP Andrzeja Dudy

Pt  - 7.VIII - od 17.00 - spowiedź św. pierwszopiątkowa

                   18.00 - +Jadwiga Teller

Sb - 8.VIII - 17.00 - 50-lecie ślubu Grażyny i Edwarda Jankowskich

N  - 9.VIII -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - +Bolesława +Henryk +Maria +Zenon +Krzysztof Kryczka (transmisja on-line)