2023-10-01

Nasi młodzi sportowcy powrócili z Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, które odbyły się w Kielcach. Oprócz zawodów piłkarskich udało się nawiedzić Góry Świętokrzyskie docierając m.in. na Święty Krzyż ze słynnym klasztorem.

* * *

W ramach katechizacji przed I Komunią św. w każdy poniedziałek po Mszy św. wyświetlamy kolejny odcinek filmu „Księga ksiąg” połączony z pomocą do rozmowy w domu na tematy biblijne poruszone w filmie. Zapraszam również inne dzieci do uczestnictwa w tych spotkaniach.

* * *

Przypominam, aby liści, które zbieramy przy grobach, nie wyrzucać za mur cmentarza. Proszę korzystać z pojemników, albo zabierać śmieci do domu. Nie stać bowiem parafii na zamówienie dodatkowych pojemników na śmieci, zwłaszcza przed świętami. W tym roku koszt wywozu śmieci wyniesie ponad 6.000 zł. Nie wspominam już o kosztach, które trzeba z budżetu parafii dołożyć  do inwestycji na cmentarzu dofinansowanych z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ostatnich dwóch latach było to sfinansowanie kanalizacji deszczowej wraz z chodnikami. W bieżącym roku rozpoczynamy konserwację muru otaczającego cmentarz. Dziękujmy tylko Opatrzności Bożej, że udaje się sfinansować te przedsięwzięcia.

* * *

Rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Wszystkich parafian zapraszam do codziennego różańca, najlepiej we wspólnocie rodzinnej lub parafialnej. Dzieci zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. połączonej z nabożeństwem różańcowym w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 2 solenizantów noszących imię Artur. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym. W kalendarzu celtyckim Artura wspominamy 6 października

* * *

Intencje mszalne:

N -   1.X -   8.00 - int. Żywego Różańca z Przeczna

                  od 9.00  do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transisja on-line)

Pn   - 2.X - 18.00 - +Henryk Zimmermann

Wt  - 3.X -   8.00 - +Tomasz Mięsikowski (4r)

Śr   - 4.X - 18.00 - +Karolina +Walenty +Józef (5r) Nosidlak

Cz  - 5.X -   8.00 - +Antoni +Mieczysław Pęcek

Pt   - 6.X - od   8.00 - odwiedziny chorych

                od 18.00 - spowiedź św. i po spowiedzi Msza św. - +Genowefa Waśniewska (13r)

N   -  8.X -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Jan (2r) +Maria +z rodzin Barnat i Obermueller (transisja on-line)