2020-08-30

Bóg zapłać za wsparcie dla ofiar wybuchu w Bejrucie. 16 sierpnia zebraliśmy 220 zł.

* * *

W pierwszy piątek miesiąca 4 września od godz. 8.00 odwiedzę chorych, od 17.00 okazja do spowiedzi św. W tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie św. Rozalii. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się tradycyjna procesja do kapliczki św. Rozalii. Oprócz poświęcenia przyborów do nauki w szkole dla najmłodszych parafian modlić się będziemy o ustanie epidemii koronawirusa.

We wtorek 18 sierpnia został zdiagnozowany pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w naszej gminie w rodzinie Barnatów w Dębinach. Następnego dnia w środę 19 sierpnia wieczorem zdiagnozowano drugi przypadek u Hanny Maciejewskiej w Wymysłowie. Możemy podziękować rodzinom za wzorowe przestrzeganie zasad kwarantanny. W rodzinie Maciejewskich po okresowych badaniach okazało się, że nikt się nie zaraził i wszyscy zostali przed dwoma dniami zwolnieni z kwarantanny. Rodziny dziękują za wsparcie w tych trudnych dniach.

* * *

Spotkanie rodziców dzieci z klas III, które rozpoczynają przygotowanie się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę bezpośrednio po obu Mszach św. o godz. 8.00 i 10.30.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 2 solenizantki noszące imiona: Rozalia i Beata. Solenizantkom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

4 września    św. Rozalia, dziewica, pustelnica, ok. +1165

6 września    św. Beata z Sens, męczennica, +277

* * *

N - 30.VIII -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - +Eugeniusz Krzysztoń (26r) (transmisja on-line)

Pn-31.VIII - 18.00 - +Barbara Grabowska

Wt   - 1.IX -  8.00 - o błog. Boże dla Joli i Jacka

Śr    - 2.IX - 18.00 - +Ryszard Obermueller (int. z pogrzebu)

Czw- 3.IX  -  8.00 - +Józefa +Helena +Stanisław +Stefan Zielińscy

Pt    - 4.IX - od 8.00 - odwiedziny chorych

                   od 17.00 - spowiedź św.

                   18.00 - w intencji dzieci rozpoczynających rok szkolny (transmisja on-line)

                               procesja do kapliczki św. Rozalii (transmisja on-line)

Sb   - 5.IX -   8.00 - int. Krucjata Wyzwolenia Człowieka

                              nabożeństwo pierwszo-sobotnie

N   -  6.IX -   8.00 - +Genowefa Obermueller (7r)

                    od 9.00  do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

                   12.00 - I Komunia św.

* * *

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…