2019-10-06

Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na wsparcie działalności Caritasu w naszej diecezji. Zebraliśmy 150 zł. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski i związaną z nim zbiórką na stypendia dla zdolnej, choć  ubogiej młodzieży.

* * *

Rozpoczęliśmy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Wszystkich parafian zapraszam do jak najgorliwszego wspólnego odmawiania różańca w intencji misji: w domu bądź w kościele. Gościmy dziś w naszej parafii Katarzynę Chęsy, która przez 14 lat posługiwała w Kazachstanie. Jako absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy posługiwała na polu ewangelizacyjnym organizując koncerty muzyczne. Zapraszam do pozostania w kościele po Mszy św. na 20-minutowym koncercie wokalnym.

Po południu zapraszam dziś członków Żywego Różańca ze wszystkich róż na godz. 15.00 do świetlicy w Dębinach na spotkanie połączone z projekcją filmu o męczennikach klaretyńskich.

* * *

Ponieważ wiele osób nie rozumie sprzeciwu wobec LGBT w przekonaniu, że nie należy nikomu odbierać prawa do indywidualnej ekspresji w sferze seksualności, nie dostrzegając zagrożeń płynących z towarzyszącej ideologii, Ojcowie Redemptoryści zapraszają do udziału w prelekcji na ten temat, którą poprowadzi redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej Marcin Przeciszewski w piątek 11 października o godz. 18.45 w Kaplicy Szkolnej w parafii św. Józefa w Toruniu.

* * *

Przed zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. abpa Stanisława Gądeckiego kieruje do nas proste przesłanie: „Zachęcając do udziału w wyborach, pragnę najpierw przypomnieć, że z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. Nic – poza nadzwyczajnymi okolicznościami – nie usprawiedliwia nieobecności katolików w sprawach publicznych.”

* * *

W najbliższych dwóch tygodniach mamy w naszej parafii 16 solenizantów noszących imiona: Małgorzata, Jadwiga, Łukasz, Julian, Irena i Jan. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

14 października     św. Małgorzata Maria Alacouque, zakonnica, +1690

16 października     św. Jadwiga, księżna, wdowa, +1243

18 października     św. Łukasz Ewangelista, ok. +80, Julian, pustelnik, + 377

20 października     św. Jan z Kęt, kapłan, +1473, św. Irena Portugalska

* * *

 

N  -   6.X -     8.00 - int. Żywego Różańca

 

                     od 9.00  do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian

                                 chrzest Antoniny Ząbek

Pn    -  7.X - 18.00 - +Bożena Pęcek (5r) +z rodziny Pęcków i Podlasińskich

Wt   -  8.X -   8.00 - +Zygmunt Dokurno (10r)

Śr   -   9.X - 18.00 - +Bolesława +Zenon +Maria +Krzysztof Kryczka

10-14.X.  Pielgrzymka Parafialna do Fatimy (zastąpi mnie ks. prał. Gerard Gromowski)

N   - 13.X -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - +Władysława Amtmańska (1r)

Wt  - 15.X -   8.00 - +Józef +Paulina Sobańscy +z rodziny

Śr   - 16.X - 18.00 - +Franciszek +Krystyna +Wojciech Stankiewicz

Pt   - 18.X - 18.00 - +Pelagia Zielińska (5r)

Sb  - 19.X -   8.00 - +Marianna +Bronisław Kwiatkowscy

N   - 20.X -   8.00 - +Krystyna Mądrzejewska (13r)

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian

                   12.30 - odpust bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łubiance