2020-05-03

Rozpoczynamy proces „odmrażania duszpasterstwa” w naszej parafii. W kościele może uczestniczyć do 10 osób, nie licząc służby liturgicznej. Jeśli przyjdzie kilka osób więcej to jest możliwość uczestniczenia na zewnątrz przy bocznych drzwiach z zachowania większej odległości pomiędzy uczestnikami liturgii. Do osób uczestniczących na zewnątrz podejdę z Komunią św. do bocznych drzwi, aby nikt dodatkowo nie musiał wchodzić do środka kościoła. Natomiast osoby korzystające z transmisji internetowej Mszy św. z naszego kościoła bezpośrednio po jej zakończeniu zapraszam, aby przyjechali do kościoła do Komunii św. W tym przypadku nie ma praktycznie żadnych ograniczeń ilościowych.

Zapraszam również do uczestnictwa we Mszy św. w ciągu tygodnia, gdyż praktycznie nigdy nie wykorzystujemy limitu 10 osób mogących brać udział w liturgii.

Wprowadzam również trzecią Mszę św. w niedzielę od 10 maja o godz. 12.00.

Wznawiamy treningi w naszym klubie sportowym. Po wczorajszej konsultacji z posterunkiem policji w Chełmży ustaliliśmy, że na dwóch niezależnych boiskach piłkarskich mogą jednocześnie trenować dwa 6-osobowe zespoły dzieci. Szczegóły proszę uzgadniać z prezesem klubu p. Tomaszem Gałką.

Zajęcia w SL-SALOS Przeczno są dofinansowane przez:

* * *

Do uroczystości Trójcy Świętej w niedzielę 7 czerwca trwa czas spowiedzi św. i Komunii św. wielkanocnej. W ciągu tygodnia można skorzystać z łaski sakramentalnej w kościołach w Biskupicach i Bierzgłowie w dni powszednie od godz. 16.30, zaś w naszej parafii na pół godziny przed codzienną Mszą św. Jest również możliwość przyjazdu samochodem po mnie, aby we własnym domu cała rodzina skorzystała z sakramentu spowiedzi i Komunii św.

* * *

Rozpoczęliśmy również przygotowania do procesji Bożego Ciała w dniu 11 czerwca. W tym roku planujemy odbyć procesję samochodem po wszystkich ulicach naszej parafii, aby każdy przed własnym domem mógł przyjąć błogosławieństwo eucharystyczne. Procesja będzie trwała około 3 godzin i będzie w całości transmitowana w internecie. Ufam, że wszyscy przygotujemy się duchowo poprzez przyjęcie Komunii św. oraz zewnętrznie poprzez dekoracje naszych domów.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 12 solenizantów noszące imiona: Monika, Irena, Waldemar, Jakub, Filip, Stanisław i Stanisława. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

4 maja           św. Florian, żołnierz i męczennik, +304 - patron strażaków

                     św. Monika, matka św. Augustyna, +387 (kalendarz przedsoborowy)

5 maja           św. Irena, męczennica, +394

6 maja           św. Jakub i św. Filip, apostołowie

8 maja           św. Stanisław, biskup, męczennik, +1079, patron Polski

* * *

N - 3.V - IV Niedziela Wielkanocna

                     8.00 - +Marta +Alojzy Puczkarscy +z rodziny

         od 9.00 do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line na www.przeczno.pl)

                   15.00 - w intencji służby zdrowia

Pn   -  4.V - 18.00 - +Barbara Rygielska (10r)

Wt   -  5.V - 18.00 - +Stanisław (5r) +Marian +z rodziny

Śr    -  6.V - 18.00 - +Stefan Bętkowski

Czw-  7.V - 18.00 - +Konstanty Gładkowski

Pt    -  8.V - 18.00 - +Stanisława +Stanisław Gierat

Sb   -  9.V -   8.00 - +ks. Zbyszek Zdybel

N    - 10.V - V Niedziela Wielkanocna

                     8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - o zdrowie dla rodziny Zimmermann (transmisja on-line na www.przeczno.pl)

                   12.00 - o błg. Boże dla rodziny Beaty i Mariana Szmani

* * *

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.