2014-06-01

Wczoraj odbyło się Zebranie Walne Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej w Przecznie. Dokonaliśmy wyborów nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej na trzecią 4-letnią kadencję. Prezesem pozostał p. Tomasz Gałka. W skład Zarządu weszli ponadto: Leszek Śliwiński jako skarbnik, Małgorzata Chmielewska, Adam Finc, Magdalena Orczykowska i Małgorzata Walecka oraz z urzędu Proboszcz. W skład Komisji Rewizyjnej weszły: Barbara Amtmańska, Magdalena Gendek oraz Hanna Maciejewska.

Rozpoczęcie pierwszego parafialnego Dnia Dziecka dziś o godz. 14.00. Zapraszamy wszystkie dzieci z całej parafii. Jeśli do kogoś w gościnę przyjechały dzieci z poza parafii to również niech czują się zaproszone do wspólnej zabawy. Miejsca na boisku parafialnym wystarczy dla każdego dziecka. Nie trzeba brać z sobą żadnych pieniędzy, gdyż wszystkie atrakcje dla dzieci są bezpłatne.

W sobotę 7 czerwca na boisku w Przecznie o godz. 10.00 rozpoczną się rozgrywki piłkarskie w ramach Pucharu bł. ks. S. W. Frelichowskiego. Zapraszamy do kibicowania naszym drużynom.

* * *

W minionym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe w kościele oraz w budynku obok plebanii. Podniesiono już dach budynku, aby zgodnie z prawem budowlanym minimalna wysokość sufitu od podłogi w tworzonej świetlicy parafialnej wynosił co najmniej 3 metry. Natomiast w kościele zakończono układanie instalacji elektrycznej do ogrzewania oraz do systemu antywłamaniowego i monitoringu. Przy tej okazji uporządkowano całą instalację na poddaszu kościoła, aby nie przysłaniała zabytkowej XIV-wiecznej konstrukcji więźby dachowej. Dziękuję za pomoc przy porządkach po remoncie pp. Dorocie Trawińskiej, Róży Grabowskiej, Grażynie Smyk oraz rodzinom Tadeusza Obermuellera i Krzysztofa Strembskiego.

* * *

Dziękuję za dzisiejsze dodatkowe ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Kościół w Polsce włącza się również w niesienie pomocy osobom poszkodowanym w wyniku powodzi na Bałkanach. Zbiórka do puszek na ten cel w przyszłą niedzielę 8 czerwca.

* * *

Zapowiedzi przedślubne pierwsze: Mateusz Latuszek z Brąchnówka i Lucyna Kucharzewska z Dębin

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 11 solenizantów noszące imię: Leszek, Karol, Igor, Paulina, Wiesław i Wiesława. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

* * *

Intencje mszalne:

N   - 1.VI - Wniebowstąpienie Pańskie

                     8.00 - +Kazimierz Rzepka

                   od 9.00 do 10.30 - adoracja Najśw. Sakramentu

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian

Pn  - 2.VI - 18.00 - +Ryszard (1r) +Zygmunt +Maria Janiszewscy

Wt - 3.VI -   8.00 - +Bernard Kołpacki

Śr   - 4.VI - 18.00 - +Karol +Jan +Adam

Czw-5.VI -   8.00 -

Pt  -  6.VI - od 8.00 - odwiedziny chorych

                  od 17.00 - spowiedź św.

                   18.00 - +z rodziny Krzyżanowskich

Sb -  7.VI - 15.00 - Msza św. i pierwszo-sobotnie nabożeństwo różańcowe

N   - 8.VI - Zesłanie Ducha Świętego

                    8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                 10.30 - +Bronisław +Jan +Anastazja Kwiatkowscy +Marta +Jan Amtmańscy