2016-01-01

W ubiegłym roku w naszej parafii ochrzciliśmy 9 dzieci (rok wcześniej 3), do I Komunii Świętej przystąpiło 9 dzieci (rok wcześniej 8), sakramentalny związek małżeński zawarła 1 para (i to spoza parafii, rok wcześniej mieliśmy 2 śluby), na wieczny odpoczynek odprowadziliśmy 6 parafian (rok wcześniej 14). Natomiast aktualną ilość parafian będę mógł podać po kolędzie.

* * *

Od sióstr szarytek z Chełmna otrzymaliśmy tekst modlitwy o uproszenie błogosławieństwa dla swego domu do odmawiania szczególnie przy wspólnym pacierzu. Przy wyjściu z kościoła będzie można zabrać tekst do domu.

* * *

Organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizuje kolejną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego. W naszej parafii będzie ona przeprowadzona w czwartek 7 stycznia o godz. 15.00 na placu przed kościołem. Ulotki z bliższymi informacjami będą rozdawane po Mszy św.

* * *

W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 połączoną z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi, o które Maryja prosiła przez dzieci w Fatimie. Szczególnie zapraszam wszystkie członkinie Żywego Różańca.

* * *

Raz jeszcze zapraszam osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie dla wychowawców wypoczynku dla dzieci do kontaktu z prezesem naszego SALOS-u p. Tomaszem Gałką. Zajęcia odbędą się na plebanii w trzy soboty: 9 i 23 stycznia oraz 13 lutego.

* * *

Już dziś zapraszam Radę Parafialną, zarządy klubu sportowego oraz Bractwa Przemienienia Pańskiego, zespół Caritas, służbę liturgiczną, zelatorki Żywego Różańca i wszystkich zainteresowanych planami duszpasterskim na rozpoczynający się Rok Pański 2016 na spotkanie po zakończeniu kolędy do parafialnej świetlicy w niedzielę 10 stycznia na godz. 19.00.

* * *

Pt - 1.I - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian

kolęda od 12.00: Dębiny - ul. Zimowa 2 i 4

               18.00 - +Jan Barczyński

Sb   - 2.I  -   8.00 - int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

                                oraz Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP

kolęda od godz. 10.00: Przeczno - ul. św. Jana, św. Rozalii 6, Unisławska i Sienkiewicza

N   - 3.I -   8.00 -  w intencji wszystkich Parafian

                    od 9.00 do 10.30 - adoracja Najśw. Sakramentu

                    10.30 - +Jadwiga +Mariusz +Leon Surowiec

kolęda od godz. 13.00: Przeczno - ul. ks. Jana Długosza 18, 16, 14, 12, 10 i 21