2013-11-24

Niedziela Chrystusa Króla jest ostatnią niedzielą roku kościelnego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. W naszej polskiej tradycji posiada on głęboki charakter modlitwy i czuwania.

* * *

Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc dla Kościoła w Nigerii. Zebraliśmy 370 zł. Z kolei w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwy i pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach ks. bp Ordynariusz zarządził przeprowadzenie dodatkowej zbiórki na pomoc dla katolików na Filipinach. W naszej parafii przeprowadzimy tę zbiórkę do puszki w przyszłą niedzielę. Niech ten dar serca, wraz z modlitwą, będzie wyrazem naszej więzi z tymi, którzy pozostają bez dachu nad głową i są pozbawieni niezbędnych środków do życia.

* * *

W sobotę nasi chłopcy biorą udział w zawodach inspektorialnych w futsalu. Przyjadą drużyny z salezjańskich klubów sportowych z Rumii, Gdańska, Bydgoszczy, Aleksandrowa Kujawskiego i Złotorii. Zapraszam rodziców do wspólnej modlitwy na mszy św. o godz. 10.00, a następnie do kibicowania w sali w Chełmży gimnazjalistów lub w Brąchnowie drużynę ze szkoły podstawowej.

* * *

Dziękuję p. Janowi Janiszewskiemu za zorganizowanie naprawy asfaltu przed kościołem.

* * *

Katecheza przed I Komunią św. w piątek o godz. 17.00. Wszystkie dzieci zachęcam do lektury „Małego Gościa Niedzielnego”. Do grudniowego numeru dołączony jest lampion na roraty.

* * *

W najbliższych dniach mamy w naszej parafii 20 solenizantów noszących imię: Katarzyna, Andrzej i Natalia. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

* * *

Intencje mszalne:

N     - 24.XI -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                      10.30 - +Henryk +Regina Gendek +Jarosław Kalinowski

Pn  -  25.XI - 18.00 - +Genowefa Obermueller

Wt  - 26.XI -   8.00 - o błog. Boże dla Doroty

Śr    - 27.XI - 18.00 - +Krystyna Lewicka (2r)

Czw- 28.XI -   8.00 - o błog. Boże dla Marcina Szylera

Sb   - 30.XI - 10.00 - Mistrzostwa inspektorialne w futsalu

N   -  1.XII - I Niedziela Adwentu

                       8.00 - +Józef +Wanda Korzeneccy

                     od 9.00 do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                     10.30 - w intencji wszystkich Parafian