2013-06-09

Bóg zapłać za dodatkowe ofiary do puszki zebrane na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Zebraliśmy 182 zł.

* * *

Mamy wstępną obietnicę dofinansowania prac w prezbiterium. Przypominam więc prośbę o zbiórkę polnych kamieni, które można składać przed kościołem.

* * *

O godz. 10.30 przeżywamy prymicje ks. Rafała Kanieckiego z Wymysłowa. Kazanie prymicyjne głosi ks. kan. Marek Linowiecki, proboszcz z Unisławia, który ochrzcił Księdza Neoprezbitera, gdy pełnił posługę wikariuszowską w Toruniu.

* * *

Relikwie z ciałem św. Jana Bosco, które peregrynują po wszystkich ośrodkach duchowości salezjańskiej w świecie przybędą dziś do Torunia. Przywitanie relikwii w kościele księży Michalitów na Rybakach o godz. 13.30. O godz. 15.00 Msza św. Zachęcam do skorzystania z tej wyjątkowej okazji, by choć przez parę minut modlić się do patrona wychowawców w intencji naszych dzieci i młodzieży.

* * *

 W sobotę 15 czerwca organizujemy już po raz 10 zawdy piłkarskie w ramach Pucharu bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego dla dzieci z klas III i IV szkoły podstawowej. Spodziewamy się 7 drużyn z dwóch dekanatów: bierzgłowskiego i unisławskiego oraz zaprzyjaźnionej drużyny salezjańskiej z Bydgoszczy. Rozpoczęcie zawodów o godz. 10.00 na naszym boisku parafialnym. Zapraszam kibiców do wspierania wysiłków naszych chłopców. Więcej informacji o piłkarskich i pływackich turniejach organizowanych przez nasz klub sportowy w specjalnej edycji naszego miesięcznika.

* * *

       Zapowiedzi przedślubne drugie: Elżbieta Iwicka z Przeczna i Przemysław Fundalewicz z Szubina.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 7 solenizantów noszących imię: Bogumił, Bogumiła, Małgorzata, Antoni i Alina. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

* * *

Intencje mszalne:

N     -    9.VI -   8.00 - o zdrowie i błog. Boże dla rodziny Zielińskich

                        10.30 - prymicje ks. Rafała Kanieckiego

Pn   -   10.VI  -18.00 - 30 rocz. ślubu Krystyny i Mirosława Barnatów

                                    2 rocz. ślubu Lucyny i Tomasza Wiśniewskich

Wt  -  11.VI -  8.00 - +Bogusia Rakowska

Śr    - 12.VI - 18.00 - +Tadeusz Kardas (11r)

Czw - 13.VI -  8.00 - +Olga +Bernard Kołpaccy

Pt    - 14.VI - 18.00 - +Barbara Cybulska (7r)

Sb   - 15.VI -   8.00 - 80 urodz. Gabrieli Zakrzewskiej

N    - 16.VI -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                     10.30 - +Andrzej Gendek