2013-09-29

We wtorek rozpoczyna się październik. Nabożeństwa różańcowe w połączeniu z Mszą św. Dzieci zapraszam szczególnie w poniedziałki, środy i piątki na godz. 18.00.

* * *

W niedzielę 27 października ks. bp. Andrzej Suski udzieli w naszej parafii sakramentu bierzmowania na Mszy św. o godz. 10.30. Po Mszy św. planuję zaprosić kandydatów do nowej rady parafialnej na wspólny obiad z Ks. Biskupem. Podczas spotkania na plebanii nastąpi oficjalne zawiązanie rady parafialnej na nową 5-letnia kadencję.

* * *

Młodzież kończącą przygotowanie do bierzmowania zapraszam dziś na egzamin na godz. 11.30 na plebanię. Natomiast młodzież, która rozpoczęła swoje przygotowanie do bierzmowania zapraszam w pierwszy piątek miesiąca na Mszę św. o godz. 18.00. Przypominam, że pierwsze piątki miesiąca są formą katechezy parafialnej dla wszystkich dzieci i młodzieży z naszej parafii. Przypominam o podpisaniu w tym dniu listy obecności.

* * *

W przyszłą niedzielę zapraszam na koncert organowy na godz. 15.00. Na organach grać będzie p. Marietta Kruzel-Sosnowska z Warszawy. Towarzyszyć jej będzie grą na pile p. Jolanta Sosnowska. Wysłuchamy utworów o tematyce maryjnej.

* * *

W przyszłą niedzielę 6 października rozpoczynamy również Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu będzie zbiórka do puszki na pomoc dla chrześcijan prześladowanych podczas wojny w Syrii.

* * *

Zapowiedzi przedślubne trzecie:

Jarosław Rosiński z Włocławka i Agnieszka Obermüller z Wymysłowa.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 7 solenizantów noszących imię:  Remigiusz, Teresa, Danuta i Artur. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

* * *

Intencje mszalne:

N  - 29.IX -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - +z rodziny Kardasów i Kalembów

Pn - 30.IX - 18.00 - +Mariusz +Jadwiga +Leon Surowiec

Wt  - 1.X -    8.00 - o błog. Boże dla Stefana Kowalskiego

Śr    - 2.X - 18.00 - +Marianna +Jan Góra

Czw- 3.X -   8.00 - +Wiesław Łubianka

Pt    - 4.X - od 8.00 - odwiedziny chorych

                   18.00 - +Jan +Józefina +z rodzin Obermüller i Boltów

Sb   - 5.X -   8.00 - Krucjata Wyzwolenia Człowieka

N     - 6.X -  8.00 - +Helena Gierat (1r) +z rodziny

                   od 9.00 do 10.30 - adoracja Najśw. Sakramentu

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian