2023-06-04

Dzisiejsza uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres spowiedzi wielkanocnej.

* * *

Dziękuję naszemu klubowi sportowemu za zorganizowanie wydarzeń związanych z Dniem Dziecka. W sobotę 27 maja odbyły się zawody piłkarskie w ramach Pucharu bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. W obu kategoriach wiekowych zwyciężyły drużyny salezjańskie z Torunia. Nasi zawodnicy zajęli II oraz III miejsce. Podobnie jak drużyny z AS-Orlik Toruń. IV miejsca zajęli chłopcy z salezjańskiego klubu z Bydgoszczy. W niedzielę 28 maja mieliśmy Parafialny Dzień Dziecka, a 1 czerwca bawiły się dzieci ze Szkoły w Łubiance. Dodatkowo członkowie służby liturgicznej w sobotę byli na wycieczce do Gdyni, gdzie zobaczyli Oceanarium oraz Centrum Nauki Experyment. Dziękuję też za włączenie się do współpracy Kołom Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczym Strażom Pożarnym. Dziękuję również sponsorom. Wśród nich z darowizn otrzymanych w maju od zakładów pracy pozyskaliśmy 16 tysięcy zł. Dziękuję też za ofiary złożone przez nasze sołectwa.

* * *

Film o współczesnym patronie młodzieży pt. „Niebo nie może czekać. Historia Carlo Acutisa” jest jeszcze grany w Toruniu w Cinema City–Plaza do wtorku o godz. 10.30, od środy o godz. 10.00.

* * *

W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjna procesja Eucharystyczna wyruszy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy. Dzieci I-Komunijne zapraszam do udziału w swoich strojach I-Komunijnych.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 15 solenizantów noszących imiona: Igor, Paulina, Robert, Wiesław, Małgorzata, Bogumił i Bogumiła. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

5 czerwca     św. Igor Kijowski, mnich i męczennik, +1148

6 czerwca     św. Paulina, męczennica, +304

7 czerwca     św. Robert z Newminster, opat +1159

10 czerwca   św. Małgorzata, królowa Szkocji, +1093, bł. Bogumił, abp gnieźnieński, ok. 1204

W kalendarzu słowiańskim  7 czerwca wspominamy Wiesława

* * *

Intencje mszalne:

N  -  4.VI -   8.00 - +Janina +Wiktor Walczak +Maria +Stanisław Mrzygłód

                     od 9.00 do 10.30 - adoracja Najśw. Sakramentu

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transisja on-line)

Pn -   5.VI - 18.00 - +Mieczysław +z rodziny Przekwasów

                    18.30 - spotkanie dla kobiet w ramach „Fitnesu duchowego”

Wt -   6.VI -  8.00 - +wszyscy zmarli

Śr  -   7.VI - 16.00 - ślub Karoliny Gierat i Patryka Batarowicza

Cz  -   8.VI - Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa

                      8.00 - Marian (2r) +Paweł (21r) Łukasiak

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transisja on-line)

Pt  -   9.VI - 18.00 - +Leon +Jolanta +Czesław Przybyszewscy

Sb - 10.VI - 18.00 - +Stanisław (2r) +Mieczysława +Piotr Rutkowscy

N  - 11.VI -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                      10.30 - +Jerzy +Gertruda +Zygmunt Muszytowscy +Helena +Aleksander Finc (transisja on-line)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele Toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….