2019-08-04

Bóg zapłać za przygotowanie wczoraj śniadania dla 200 pielgrzymów, którzy z Helu podążają na Jasną Górę.

* * *

Dzisiejszym uroczystościom odpustowym przewodniczy kapłan z Białorusi ks. Oleg Chmyłko, diecezjalny duszpasterz młodzieży z Witebska. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary, które posłużą rozwojowi Kościoła katolickiego na Białorusi.

* * *

W naszym dekanacie przeżywamy dziś również pożegnanie proboszcza z Górska - ks. Marka Wiśniewskiego, który będzie pracował w Pawlikowicach koło Wieliczki. Mszy św. w Górsku przewodniczy przełożony generalny zgromadzenia księży Michalitów z udziałem kapłanów z naszego dekanatu. Dlatego wyjątkowo nie biorą oni udziału w naszym odpuście, a jedynie łączą się z nami w modlitwie.

* * *

Od jutra rozpoczynamy prace konserwatorskie przy podłodze w kościele polegające na wyczyszczeniu podłogi i ponownym pokryciem jej trzema warstwami lakieru, aby zabezpieczyć ją na kolejne 10 lat. W tym czasie przez najbliższe 3 tygodnie Msze św. będą sprawowane w niedziele i święto Wniebowzięcia NMP przy ołtarzu polowym, zaś w tygodniu w salce na plebanii.

* * *

W sierpniu postem abstynenci od alkoholu i modlitwą wyrażamy naszą troskę o trzeźwość Narodu. W tych intencjach wyruszy z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu w sobotę 31 sierpnia o godz. 6.00. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy będę przyjmował od przyszłej niedzieli.

 * *

N   - 4.VIII - odpust bracki Przemienienia Pańskiego

                       8.00 - +Bożena Kowalska (9r) +Karol +Bronisława Cupriak

                       od 9.00 do 12.00 - adoracja Najśw. Sakramentu

                     12.00 - w intencji wszystkich Parafian

                     16.00 - wyjazd na obóz sportowy SL-SALOS Przeczno do Łubiany koło Kościerzyny

N - 11.VIII -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                     10.30 - +Henryk Beczek (10r) +Jadwiga Brauza