2020-10-04

Czas wrócić do normalnego duszpasterstwa, choć z zachowaniem zaleceń sanitarnych, sprowadzających się głównie noszenia maseczek, oraz z codzienną modlitwą do św. Rozalii i św. Rocha.

W ramach duszpasterstwa dzieci zapraszam tradycyjnie do uczestnictwa w nabożeństwach październikowych w poniedziałki, środy i piątki w ramach wieczornej Mszy św. połączonej z różańcem. W tym tygodniu będę również starał się spotkać z wszystkimi rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. bezpośrednio po Mszach św. wieczornych.

Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VIII  i I szkoły średniej przypominam o liście obecności na Mszy św. niedzielnej. Ponadto w kolejne niedziele października o godz. 11.45 odbędą się katechezy dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas I szkoły średniej.

Duszpasterstwo chorych: odwiedziny chorych w pierwsze piątki miesiąca praktycznie wróciły do normy. Pozostaje nadal transmisja internetowa Mszy św. o godz. 10.30.

Kolportaż prasy katolickiej: W nowym numerze „Niedzieli” jest artykuł o naszych uroczystościach ku czci św. Rozalii. Jest do nabycia kalendarz dla młodzieży po 10 zł. Ukazał się też III tom książek o naszej parafii poświęcony dokumentom z wizytacji parafii od XVII wieku. Czyta się je jak powieść o życiu naszych przodków w Przecznie. Zachęcam wszystkie dzieci do systematycznej lektury miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”. Dla członków Żywego Różańca prenumerujemy miesięcznik „Różaniec”. Dobra lektura jest potrzebna dla systematycznego wzrostu naszej wiary.

* * *

Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych w łączności z codzienną Mszą św. W sobotę 10 października organizujemy pielgrzymkę do Boleszyna i Nowego Miasta Lubawskiego. Koszt 30 zł od osoby. W sposób szczególny zapraszam członków Żywego Różańca.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 2 solenizantów noszących imię Artur. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym. Artur to imię celtyckie, które zawdzięcza swa popularność legendzie o królu Brytów z VI wieku, bohaterze opowieści o rycerzach Okrągłego Stołu.

* * *

N   -   4.X -   8.00 - +Józef Nosidlak (2r)

                    od 9.00  do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

Pn    - 5.X - 18.00 - +Tomasz Mięsikowski (1r)

Wt   - 6.X -   8.00 - o błog. Boże dla Mirosławy i Jerzego Kwiatkowskich

Śr    - 7.X - 18.00 - +Jan +Józefina Oberműller +z rodziny Boltów +Kazimierz Sosnowski

Czw - 8.X -  8.00 - +Zygmunt Dokurno (11r)

Pt   -  9.X - 18.00 - +Bolesława +Henryk Kryczka

Sb  - 10.X -  8.00 - pielgrzymka do Boleszyna

N   - 11.X -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                  10.30 - int. Żywego Różańca z Dębin (transmisja on-line)

* * *

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…