2022-03-06

Bóg zapłać za pomoc dla Ukrainy. W środę Popielcową zebraliśmy 2.300 zł. Można jeszcze dziś złożyć na plebanii dary rzeczowe, które jutro zawieziemy do centrum Caritas w Przysieku. Można również zgłosić swoją gotowość do przyjęcia rodziny uchodźców  z Ukrainy..

* * *

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam dziś na katechezę połączoną z projekcją filmu „Pasja” oraz w piątek na drogę krzyżową.

Katecheza przed I Komunią św. w piątek w ramach Mszy św. oraz bezpośrednio po niej.

* * *

Oprócz okresowej katechezy parafialnej przed I Komunią św. i bierzmowaniem ważną rolę w katechezie odgrywa regularna lektura dobrej prasy katolickiej. Zabierajcie więc miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się”, które znajdują się na ławce obok konfesjonału. Dobrowolne ofiary można złożyć do puszki w ścianie przy drzwiach. Odbierajcie również miesięcznik „Różaniec” zwłaszcza dla osób chorych, które nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościele. Nie zapominajmy również o naszym diecezjalnym tygodniku „Niedziela”.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 18 solenizantów noszących imiona: Felicja, Janusz, Beata, Justyna, Grzegorz, Krystyna i Bożena. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

7 marca         św. Felicyta, męczennica, +203

8 marca         św. Jan Boży, +1550, św. Beata, męczennica z Afryki, +III w.

12 marca       św. Justyna, benedyktynka, +1319, św. Grzegorz Wielki, papież i dr Kościoła +604

13 marca       św. Krystyna z Persji, dziewica, męczennica, +559

* * *

N  - 6.III - I Niedziela Wielkiego Postu

                   8.00 - +Stanisław Dokurno (12r)

                od 9.00 do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

Pn - 7.III - 18.00 - +Kazimierz +Stanisława +Józef Jelińscy

Wt - 8.III -  8.00 - int. rodziny Piotra

Śr  - 9.III - 18.00 - +Jan +Kazimiera +z rodziny Bąków

Cz -10.III -  7.30 - +Berta Pośpiech

Pt - 11.III - 18.00 - +Tadeusz +Jan Kardas +Ryszard Olszak +Henryk Popiołek

Sb - 12.III -  8.00 - +ks. Józef Krawczyk

N  - 13.III - II Niedziela Wielkiego Postu

                   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                 10.30 - o błog. Boże dla ks. Rafała Kanieckiego [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….