2024-02-18

Przypominam jeszcze czytelnikom miesięcznika „W Naszej Rodzinie”, którzy pragną otrzymywać kolejne numery, aby wrzucili 10 zł do puszki z tyły kościoła. W zależności od wpłat w poniedziałek złożę zamówienie na marcowy numeru tego miesięcznika.

* * *

Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane w Środę Popielcową na pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Zebraliśmy 250 zł.

* * *

W piątki Wielkiego Postu zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Od wielu lat rozpoczynaliśmy rekolekcje wielkopostne w Środę Popielcową. W tym roku, w związku feriami szkolnymi, rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę 10 marca i potrwają do czwartku. Poprowadzi je ks. Adam Lis, zaś tematem rekolekcji będzie refleksja nad błogosławioną rodziną Ulmów. Już dziś każdy uczestnik Mszy św. otrzyma pamiątkowy obrazek ze świętą rodziną, która poświęciła swoje życie aby ratować życie swoich żydowskich sąsiadów. Jednocześnie ks. Biskup zaprasza do uczestnictwa w peregrynacji relikwii rodziny Ulmów. Najbliższa okazja nadarza się w poniedziałek o godz. 10.00 w Chełmży.

* * *

W piątek 23 lutego wspominamy w liturgii bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, który jest również patronem naszego klubu sportowego. Uczcimy bł. Stefana w sposób szczególny w sobotę Mszą św. o godz. 9.00. Zapraszamy w tym dniu wszystkich parafian wspierających i uczestniczących w zajęciach naszego Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej. Bezpośrednio po Mszy św. zapraszamy na turniej piłkarski do sali w Brąchnowie.

* * *

W drugą niedzielę Wielkiego Postu w Kościele będziemy przeżywać „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami”. Wspieramy nie tylko misjonarzy w Afryce, ale także w tak dalekich mam krajach jak Indie czy Pakistan, gdzie prawie każdego dnia ktoś kończy życie  męczeństwem. Bądźmy więc hojni w naszych ofiarach, które w przyszłą niedzielę złożymy do puszki z napisem „Ad Gentes”, co oznacza pomoc „dla dalekich nam Narodów”.

* * *

Intencje mszalne:

N - 18.II -    8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - + Janina +Zygmunt Marszałkowscy +Marek Wiśniewski (transmisja on-line)

Pn - 19.II - 18.00 - o błog. Boże dla Iwony i Łukasza Mięsikowskich w 1 rocz. ślubu

Pt  - 23.II - 18.00 - +Irena +Władysław Finc +Genowefa +Kazimierz Iglewscy +Michał Dębiński

Sb - 24.II -  9.00 - Msza św. ku czci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

N  - 25.II - 8.00 - +Helena +Edmund +Jan +Roman +Stanisław +Piotr Rutkowscy

                 10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

                              chrzest Adrianny Ady Bojanowskiej