2020-10-18

Ubiegłej niedzieli zebraliśmy na stypendia dla zdolnej młodzieży 300 zł. Bóg zapłać za dzisiejsza kolektę mszalną w całości przeznaczoną na misje. Będzie jeszcze możliwość przeprowadzenia dodatkowej zbiórki na misje w przyszłą niedzielę. Będziemy zbierać monety z dowolnego kraju oraz srebrny i złoty złom oraz zużyte komórki i laptopy. Będą one przekazane na dzieło misji prowadzone przez księży sercanów.

* * *

Trwamy na modlitwie o zniesienie tzw. przesłanki eugenicznej do przeprowadzania aborcji. Jak apelował nasz ks. Biskup: W modlitwie różańcowej prośmy o poszanowanie życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie.

* * *

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam dziś na katechezą o godz. 11.45. Natomiast młodzież z klas VIII oraz starszą zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00.

* * *

Zelatorki, ich zastępczynie i skarbników róż Żywego Różańca zapraszam dziś na godz. 16.00 do świetlicy parafialnej. W ramach spotkania obejrzymy też film „Ziemia Maryi” o obecności Maryi we współczesnym świecie, m.in. w Medjugorie. Dzieci wraz z rodzicami zapraszam na nabożeństwa różańcowe w poniedziałki, środy i piątki w łączności z Mszą św. o godz. 18.00.

* * *

W związku ze wzrostem zagrożenia koronawirusem i ograniczeniami sanitarnymi od przyszłej niedzieli wprowadzamy trzecią Mszę św. o godz. 12.00 z nagłośnieniem terenu poza kościołem.

 W uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada będą więc trzy Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 12.00 z nagłośnionym terenem całego cmentarza, abyśmy mogli swobodniej uczestniczyć w liturgii i nawiedzeniu grobów. Nie będzie natomiast wspólnej procesji na cmentarzu.

Gorąco zachęcam również do indywidualnej modlitwy przy kapliczce św.Rozalii.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 8 solenizantów noszących imiona: Irena, Jan, Marlena, Marcin i Daria. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

20 października      św. Irena Portugalska, św. Jan z Kęt, kapłan, +1473

24 października      św. Marcin, eremita, ok. +580

25 października      św. Daria, męczennica,+257

* * *

N  -  18.X -   8.00 - int. Żywego Różańca z Przeczna

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

Pn  - 19.X - 18.00 - +Jan +Weronika Kardas +Rozalia +Ludwik Kalemba

Wt  - 20.X -   8.00 - +ks. Donat Werner (misjonarz z Brazylii)

Śr   - 21.X - 18.00 - +Eugeniusz +Stefania +Benedykt Kran +Bronisława +Edmund Klarkowscy

Czw-22.X -   8.00 - 15 rocz. ślub Beaty i Adama Zakrzewskich

Pt   - 23.X - 18.00 - +Krystyna Mądrzejewska (14r)

Sb  - 24.X -  8.00 - +Barbara +Franciszek +ks. Józef Cieszyńscy

N   - 25.X -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - int. Żywego Różańca z Wymysłowa (transmisja on-line)

                    12.00 - Msza św. w intencji młodzieży

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…