2022-05-29

Na przygotowanie paczek, które zostaną wysłane na Ukrainę, zebraliśmy łącznie 1200 zł. Dodatkowo z budżetu parafialnego dołożyliśmy 240 zł. Szczególnie dziękuję Elżbiecie Becker i Bogumiłowi Maciejewskiemu za zakup materiałów w kilku w hurtowniach w Toruniu, dzięki czemu mogliśmy przygotować aż 6 paczek.

* * *

Dzieci zapraszam w pierwszy piątek miesiąca 3 czerwca do spowiedzi od godz. 17.00 i na Mszę św. o godz. 18.00 oraz w sobotę na film „Chłopcy z Placu Broni” na godz. 16.00.

* * *

Katecheza przed bierzmowaniem dziś po sumie w świetlicy parafialnej. Ks. bp Wiesław Śmigiel udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży 14 października. Wcześniej planujemy dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy oraz do sanktuarium bł. Karoliny Kózka w dniach 10 i 11 września. W przyszłą niedzielę 5.VI zapraszam młodzież z rodzicami do pozostania w kościele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Obecność młodzieży wraz z jednym z rodziców obowiązkowa.

* * *

W piątek 27 maja odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Zebranie Walne Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej w Przecznie. Prezesem Stowarzyszenia na kolejną kadencję został wybrany Tomasz Gałka. Proboszcz pełni z urzędu funkcję v-ce prezesa. W skład Zarządu weszli dodatkowo: Marek Bobek i Małgorzata Poszytek z Przeczna, Barbara Lewandowska z Wymysłowa oraz Agnieszka Glaszka z Wybcza. W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Magdalena Gendek z Przeczna oraz Hanna Maciejewska i Magdalena Orczykowska z Wymysłowa.

W sobotę 4 czerwca odbędzie się kolejny Puchar bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego z udziałem drużyn z Torunia i Bydgoszczy. Rozgrywki rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00.

W przyszła niedzielę 5 czerwca organizujemy Parafialny Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci zapraszamy na teren sportowy punktualnie na godz. 14.00.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 12 solenizantów noszących imię Ferdynand, Joanna, Grażyna, Karol, Leszek i Igor. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

30 maja         św. Ferdynand III, król, +1252, św. Joanna d'Arc, dziewica, +1431

3 czerwca     św. Karol Lwanga, męczennicy z Ugandy, +1886

5 czerwca     św. Igor Kijowski, mnich i męczennik, +1148

* * *

N  - 29.V - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

                     8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +z rodzin Śliwińskich i Trzpilów [Kazanie on-line]

Pn - 30.V - 18.00 - +Konstanty Gładkowski

Wt - 31.V -   8.00 - o błog. Boże dla Helenki w 7 urodziny

Śr  -  1.VI - 18.00 - +Ryszard +z rodzin Janiszewskich  i Mikulskich

Cz -  2.VI -   8.00 -  o zdrowie dla Anny i Adama  Jaźwieckich

Pt  -  3.VI - od 8.00 - odwiedzony chorych

                   18.00 - o błog. Boże dla Jauliana i Niny

Sb -  4.VI -   8.00 - Nabożeństwo pierwszosobotnie (zmiana godziny)

                     9.00 - Msza św. w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

N  -   5.VI - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

                     8.00 - +Marian (1r) +Paweł Łukasiak

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….