2014-03-04

Rekolekcjami parafialnymi rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Z dyrektorem Gimnazjum w Łubiance oraz z Proboszczem z Bierzgłowa uzgodniłem, że młodzież, która będzie uczestniczyć w całości rekolekcji w naszej parafii otrzyma stosowne zaświadczenie i będzie zwolniona z obowiązku udziału w rekolekcjach szkolnych. Warunkiem jest uczestnictwo w Mszach świętych oraz wszystkich spotkaniach na plebanii i podpisanie list obecności. Dla młodzieży przygotowujące się do bierzmowania udział w rekolekcjach w naszej parafii jest obowiązkowy. Zapraszam jednak gorąco również młodzież starszą do udziału w spotkaniach rekolekcyjnych na plebanii.

* * *

Nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 10.00 głosi ks. Mariusz Malinowski, proboszcz z Trzebcza. Po wieczornej Mszy św. dziś oraz w czwartek młodzież zapraszam na półgodzinne spotkanie rekolekcyjne na plebanii.

W piątek obie Msze św. połączone będą z rozważaniem Drogi Krzyżowej. Po Mszy św. przedpołudniowej od godz. 11.00 ksiądz Rekolekcjonista odwiedzi z Komunią św. chorych. Natomiast po Mszy św. wieczornej zapraszam wszystkich, abyśmy pojechali wspólnie do Wymysłowa na poświęcenie nowego krzyża.

W sobotę dla wszystkich uczestników rekolekcji Msza św. koncelebrowana o godz. 10.00 po której młodzież zapraszam na ostatnie spotkanie na plebanii.

Rozpoczął się również czas spowiedzi św. wielkanocnej. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą św. rekolekcyjną. Rano słuchać będzie spowiedzi ks. Mariusz Malinowski, zaś w sobotę dodatkowo dojedzie ks. Maciej Tyckun z Bydgoszczy, który później po Mszy św. poprowadzi ostatnie spotkanie dla młodzieży na plebanii.

Udział w rekolekcjach połączony z decyzja zerwania z każdym grzechem, z Komunią św. z modlitwą w intencjach Ojca Świętego otwiera możliwość uzyskania łask odpustu zupełnego.

* * *

Intencje mszalne:

Śr   -  5.III - Środa Popielcowa

                   10.00 - +Rozalia (23r) +Błażej +z rodziny Gałków

                   18.00 - +Stanisław Dokurno (4r)

Czw -6.III - 10.00 - +Kazimierz Jeliński

                   18.00 - +Kazimierz Maciejewski

Pt  -  7.III - 10.00 - +z rodzin Kardas i Kalemba

                   12.00 - pogrzeb śp. Bronisławy Sadowskiej (l.98)

                   18.00 - +Władysław (26r) +Irena Finc +Genowefa Iglewska +Michał Dembiński

Sb -  8.III - 10.00 - o błog. Boże dla Łukasza w 18 urodziny