2020-11-08

Bóg zapłać za wsparcie dla misji prowadzonych przez księży sercanów poprzez zebrane monety, srebrny i złoty złom oraz zużyte komórki i laptopy. Dziś przeżywamy również XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórkę pieniędzy do puszki na pomoc dla chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej w naszej parafii przeprowadzimy w przyszłą niedzielę.

* * *

Aby umożliwić większej ilości parafian uczestnictwo we Mszy św. podczas ograniczeń sanitarnych w niedziele będą odprawiane trzy Msze św. o godz. 8.00, o godz. 10.30 (transmitowana w internecie) oraz o godz. 12.00 (szczególnie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania). W miarę potrzeby będzie nagłośniony teren obok kościoła, aby każdy chętny mógł bezpiecznie uczestniczyć w Eucharystii

* * *

Katecheza przed I Komunią św. w piątki o godz. 17.00 w kościele.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 16 solenizantów noszących imiona: Marcin, Bartłomiej, Witold i Renata. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

11 listopada  św. Marcin, biskup, +397

11 listopada  św. Bartłomiej, opat, +1065

12 listopada  św. Renat z Sorrento, pustelnik, +VIII w.

* * *

N  -  8.XI -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Józef Kuźba (13r) (transmisja on-line)

                   12.00 - w intencji dzieci i młodzieży

Pn -  9.XI - 18.00 - +Kazimierz Jeliński (7r)

Wt -10.XI -  8.00 - dantis

Śr - 11.XI - 10.30 - +Tomasz Miesikowski

Czw-12.XI - 8.00 - o błog. Boże dla rodziny Szylerów

Pt - 13.XI - 18.00 - +Jerzy Filus

Sb - 14.XI -  8.00 - +Irena +Jan Rutkowscy

N - 15.XI -   8.00 - +z rodzin Janiszewskich i Cybulskich

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian

                   12.00 -

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…