2020-03-29

Jeśli czytasz te ogłoszenia w internecie to proszę, abyś był apostołem w swoim najbliższym środowisku i przekazał informacje znajdujące się na stronie internetowej naszej parafii, szczególnie te z zakładki „Aktualności”. Pomóżmy w ten sposób zwłaszcza starszym parafianom, którzy nie ma takiej umiejętności i zwyczaju zaglądania do internetu.

* * *

Przypominam, że nasz kościół parafialny jest otwarty dla modlitwy przez cały dzień od godz. 8 do godz. 18. Jestem również do dyspozycji z posługą w konfesjonale na godzinę przed każdą Mszą św. Podobną posługę pełnią księża w sąsiednich parafiach. W pozostałym czasie w ciągu dnia można zadzwonić telefonicznie (606-48-66-70) i jeśli tylko będę na plebanii to przyjdę do kościoła.

* * *

Zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia, zwłaszcza, kiedy przygodzimy na cmentarz porządkować groby i pomodlić się za bliskich zmarłych.

W każdej Mszy świętej może uczestniczyć do 5 osób z rodziny zamawiającej intencje mszalną.

* * *

Ze względów sanitarnych nie będę odwiedzał w tradycyjny sposób po kolei wszystkich chorych. Jeśli ktoś pragnie takich odwiedzin to proszę się umówić indywidualnie i przyjechać swoim samochodem, abym przybył z posługą sakramentalną do chorego.

* * *

W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów wielkanocnych. Proponowany obrzęd modlitwy przed śniadaniem wielkanocnym został wydrukowany i jest do odbioru w kruchcie kościoła wraz z nowym wydaniem parafialnej książki telefonicznej.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 5 solenizantów noszące imiona: Grażyna, Franciszek i Ryszard. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

2 kwietnia     św. Franciszek z Pauli, zakonnik, +1507

3 kwietnia     św. Ryszard, biskup, ok. +1253

* * *

N   - 29.III - V Niedziela Wielkiego Postu

                      8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - +Marta Rutkowska +Waleria +Franciszek +Jakub Jankowscy

Pn - 30.III - 18.00 – w intencji rodziny Maciejewskich

Wt - 31.III -  7.30 - +ks. Brunon Jaknk

Śr   - 1.IV -  7.30 - +ks. Adam Ceynowa

Czw-2.IV -  7.30 - +Maria Łukasiak (20r)

Pt  - 3.IV - 18.00 - +Ludwik +Rozalia Kalemba +Weronika +Jan Kardas

Sb - 4.IV -   7.30 - Krucjata Wyzwolenia Człowieka

                              Nabożeństwo pierwszosobotnie

N - 5.IV - Niedziela Palmowa

                    8.00 - +Walenty +Bożena Kowalscy

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian